Domov Zaujímavosti 10 filmov Georga Clooneyho, v ktorých dokázal, že má veľký herecký talent

10 filmov Georga Clooneyho, v ktorých dokázal, že má veľký herecký talent

0
0

Hollywoodsky herec George Clooney patrí k tým najznámejším a najobľúbenejším hercom sveta. Vybrali sme 10 filmov, v ktorých ukázal svoj jedinečný herecký talent a aj to, že mu nerobí problém zahrať si v komédii či v nejakom sci-fi filme.

Gravitácia (2013)

Herečka Sandra Bullock hrá vo filme lekárku – inžinierku na jej prvej vesmírnej misii. George Clooney stvárnil vesmírneho veterána, ktorý velí svojmu poslednému letu pred odchodom do dôchodku.

Počas zdanlivo rutinnej výpravy do kozmu dôjde ku katastrofe. Loď je zničená a hlavní predstavitelia zostanú vo vesmíre celkom sami, odkázaní jeden na druhého.

Hlboké ticho dáva obom jasne najavo, že stratili akékoľvek spojenie so Zemou, a tým aj akúkoľvek šancu na záchranu. Strach sa pomaly mení v paniku, najmä keď si obaja uvedomia, ako málo kyslíka im zostáva.

Dannyho jedenástka (2001)

Lupič Danny Ocean (Clooney) je mužom akcie. Ešte neuplynulo ani dvadsaťštyri hodín od chvíle, keď bol prepustený z väznice v New Jersey a už plánuje ďalší kšeft.

Za jednu noc chce spolu s tímom jedenástich špecialistov prepadnúť naraz hneď tri kasína, ktoré vo svojich sejfoch ukrývajú dohromady stopäťdesiat miliónov dolárov. Podarí sa im to?

Dobrú noc a veľa šťastia (2005)

Tento čiernobiely film je rekonštrukciou spolukomentátora spravodajstva stanice CBS Edwarda Murrowa so senátorom Josephom Mc-Carthyhym.

Ich konfrontácia sa odohrávala priamo v živom vysielaní. McCarthy stál v 50-tych rokoch minulého storočia v čele senátneho výboru, ktorý vyšetroval občanov podozrivých zo spolupráce s komunistami.

Práca výboru sa v skutočnosti rovnala honu na čarodejnice. Nespravodlivé obvinenia zničili množstvu ľudí kariéru či celý život. Práve televízne spravodajstvo o týchto kauzách pomohlo prenasledovanie zastaviť.

Michael Clayton (2007)

Michael Clayton je „vyjednávačom“ jednej z najväčších právnických firiem v New Yorku. Ako bývalý štátny zástupca má na starosti tú najšpinavšiu prácu vo firme.

Hoci sa už niekoľkokrát popálil a so svojou prácou nie je spokojný, rozvod, zlé obchodné rozhodnutia a narastajúci dlh ho pevne držia pripútaného k firme. Všetko môže napraviť novým prípadom, podarí sa mu získať svoju prestíž späť?

Lietam v tom (2009)

Hrdina komédie Ryan Bingham (Clooney) je šťastný človek. S hlavou v oblakoch mieri za splnením životného sna, lenže život vie prekvapiť. Herec si zahral profesionálneho vyhadzovača z práce.

Všetko vyzeralo byť ideálne, až kým sa neobjavila mladá ambiciózna kolegyňa (Anna Kendrick), ktorá v rámci úspor vymyslela prepúšťanie ľudí online.

Tvárou v tvár tejto nepríjemnej pravde začne trochu premýšľať o tom, či mal jeho doterajší život vôbec zmysel.

Deti moje (2011)

Pokojný havajský život Matta Kinga (Clooney) sa začne sypať vo chvíli, keď jeho žena po nehode skončí v kóme.

Otec dvoch dcér, predčasne vyspelej desaťročnej Scottie a sedemnásťročnej rebelky Alexandry, ktorý doposiaľ slúžil len ako „záložný“ rodič, sa zrazu musí vyrovnať s vedomím, že výchovu vlastných detí má zvládnuť celkom sám.

Pre človeka, ktorý doteraz výchovne nefungoval, to bude priťažká úloha. Podarí sa mu uspieť?

Pamiatkári (2014)

Film sa odohráva v čase, keď už bolo viac-menej jasné, že hitlerovské Nemecko bude porazené a pomaly sa začínali naprávať vojnové škody.

Milovníkov umenia trápil predovšetkým nejasný osud tisícov umeleckých diel, ktoré nacisti nakradli pre Hitlera a ukryli nevedno kde.

Z ich podnetu tak vznikol tím, ktorý postupoval v pätách spojeneckých vojsk a hľadal stopy po týchto vzácnych artefaktoch.

Umelecké poklady sa nachádzali za nepriateľskou líniou a nemecká armáda bola pripravená splniť Hitlerov rozkaz, podľa ktorého mali byť všetky umelecké diela s pádom nacistickej ríše zničené.

Pod paľbou nemeckej armády, v zamínovaných skrýšach a vybombardovaných mestách, riskovali pamiatkári svoje životy, aby ochránili tie najväčšie poklady ľudstva.

Po prečítaní spáľte (2008)

Osborne Cox je operačný dôstojník CIA, ktorý bojuje o prežitie. Jeho kariéra aj manželstvo už dlhú dobu nikam nevedú a Coxa chápe snáď už len fľaša alkoholu.

Harry Pfarrer (Clooney) je domýšľavý ministerský úradník, ktorý za chrbtom svojej ženy holduje internetovej zoznamke a v pivnici si sám vyrába sexuálne pomôcky.

Keď Ozzie definitívne príde o prácu v CIA, rozhodne sa napísať spomienkovú knihu. Tá však skončí v rukách Rusov a spúšťa sa reťazec udalostí, ktorý ukáže, ako tajné vlastne tajné služby môžu byť.

Krajina zajtrajška (2015)

Bývalý detský génius Frank (Clooney), naplnený rozčarovaním zo sveta, v ktorom žije, a Casey (Britt Robertson), múdre a optimistické dievča, plné vedeckej zvedavosti, sa spoločne vydávajú na nebezpečnú misiu s cieľom odhaliť tajomstvo záhadného miesta, strateného kdesi v čase a priestore, známeho iba pod názvom „Krajina zajtrajška“.

To, čo na tomto mieste budú musieť vykonať, navždy zmení nielen ich životy, ale aj celý svet.

Hra peňazí (2016)

V napínavom thrileri, ktorého dej sa odvíja v priamom prenose, sa herecké hviezdy George Clooney a Julia Roberts objavujú v roliach moderátora finančného televízneho programu Leeho Gatesa a jeho producentky Patty.

Tí sa ocitajú vo veľmi nepríjemnej situácii po tom, čo kontrolu nad štúdiom násilím prevezme nahnevaný finančník, ktorý prišiel o všetok svoj majetok.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…