Domov Kultúra 10 filmov herečky Michelle Pfeiffer, ktoré vznikli v spolupráci s tými najlepšími režisérmi

10 filmov herečky Michelle Pfeiffer, ktoré vznikli v spolupráci s tými najlepšími režisérmi

0
0

Americká herečka Michelle Pfeiffer patrí v súčasnosti k hereckým špičkám a na konte má nejeden úspešný film. Počas kariéry spolupracovala s tými najznámejšími režisérmi, čo sa odzrkadlilo aj na úspechu a kvalite jednotlivých filmov. Vybrali sme 10 z nich, ktoré sa určite oplatí vidieť.

The Fabulous Baker Boys (Úžasní Bakerovi chlapci)

Film The Fabulous Baker Boys je dôkazom toho, že na vytvorenie skvelého filmu nie je potrebné robiť nič nové, stačí urobiť niečo naozaj dobre.

Americký romantický hudobný film z roku 1989 napísal a režíroval Steve Kloves. Jednu z hlavných postáv si zahrala Michelle Pfeiffer, ktorá stvárnila jazzovú speváčku.

V čase vydania síce film nedosiahol obrovský komerčný zásah, no vďaka veľkému množstvu pozitívnych reakcií od kritikov ho videli milióny ľudí po celom svete.

Married to Mob (Vydatá za Moba)

Michelle Pfeiffer získala svoju prvú nomináciu na Zlatý glóbus za svoj výkon práve v tejto komédii Jonathana Demmeho.

Dej príbehu sa odohráva v 80-tych rokov minulého storočia v Amerike, pričom herečka stvárnila manželku mafiána (Alec Baldwin), ktorý bol zavraždený.

Nechtiac sa dostáva do prostredia mafie ako pešiak agenta FBI (Matthew Modine), ktorý je rozhodnutý zničiť mafiánske praktiky.

Dangerous Liaisons (Nebezpečné známosti)

Režisér Stephen Frears vytvoril svoj veľký režisérsky hollywoodsky debut adaptáciou hry Christophera Hamptona. Vo filme si zahralo viacero známych hercov ako napríklad John Malkovich, Uma Thurman, Keanu Reeves či Michelle Pfeiffer.

Dej príbehu sa odohráva v 18. storočí, a keďže ide o tragédiu, končí sa smrťou hlavných hrdinov. Napriek tomu sa však oplatí film vidieť vďaka skvelému spracovaniu a výborným hereckým výkonom.

Hairspray (Lak na vlasy)

Film Lak na vlasy je adaptáciou broadwayského muzikálu Hairspray. Výsledok filmu sa ukázal ako príjemná hudobná komédia s viac ako priemerným hereckým obsadením, ktoré viedol neodolateľný Nikki Blonsky a zaklincovali ho Christopher Walken, John Travolta či Michelle Pfeiffer ako dokonalá Velma Von Tussle.

Aj keď je herečka známa predovšetkým svojím hereckým pôsobením, jej hudobné role sú rovnako na vysokej profesionálnej úrovni.

Scarface (Zjazvená tvár)

Režisér filmu Zjazvená tvár Brian De Palma sa inšpiroval osudom presláveného chicagského gangstera Al Caponeho. Dej však posunul spolu so scenáristom do súčasnosti, talianskeho zločinca nahradili kubánskym emigrantom a pašovanie alkoholu distribúciou drog.

Film bol pre herečku Michelle Pfeiffer jedným z prvých, vďaka ktorým sa jej podarilo naštartovať úspešnú hereckú kariéru.

Batman returns (Batman sa vracia)

Aj keď sa spočiatku režisér Tim Burton zdráhal pracovať na pokračovaní filmu Batman, nakoniec súhlasil. Výsledkom bol film Batman sa vracia z roku 1992.

Postavu Batmana si zahral Michael Keaton, ktorý bojoval proti Catwoman, tú stvárnila práve Michelle Pfeiffer. Hoci niektorí kritici tvrdili, že film nie je príliš dobrý, väčšina recenzií bola pozitívna. Herečkina postava Catwoman je dnes považovaná doslova za kultovú.

The age of innocence (Vek nevinnosti)

S režisérom Martinom Scorsesom a obsadením na čele s Michelle Pfeifferovou, Danielom Day‑Lewisom a Winonou Ryderovou bol film Vek nevinnosti z roku 1993 prakticky hitom ešte predtým, ako sa dostal do kín.

Dej filmu sa odohráva na konci 19. storočia v New Yorku. Spoločenská smotánka sa riadi pevnými pravidlami a rituálmi a len to najmenšie vybočenie môže stáť človeka život.

V tomto prostredí sa pohybuje mladý právnik Newland Archer a jeho snúbenica May Wellandová, ktorí sa chystajú vziať. Žijú podľa pravidiel, no všetko sa zmení príchodom grófky Olšenskej z Európy.

Tá mladíkovi ukáže, že svet má aj inú pobobu, nielen tú, na ktorú je zvyknutý. Podarí sa grófke mladíka získať pre seba?

Frankie a Johnny

Po takmer desiatich rokoch od natočenia filmu Zjazvená tvár sa herečka stretla opäť s úžasným hercom Al Pacinom, aby si spolu zahrali aj v tejto snímke.

Johnny (Al Pacino) sa počas pobytu vo väzení, kde sa dostal za falšovanie peňazí, začne zaujímať o varenie. Po prepustení sa zamestná v jednej reštaurácii v New Yorku.

Zaľúbi sa do servírky menom Frankie (Michelle Pfeiffer), ktorá ho však kvôli zlým skúsenostiam s mužmi odmieta. Budú nakoniec spolu?

Stardust (Hviezdny prach)

Ak máte radi filmy plné fantázie, tak film Hviezdny prach je tou správnou voľbou. Rozprávkový príbeh pre všetkých bez ohľadu na vek vznikol v roku 1997 pôvodne ako komiks.

O rok neskôr ho Neil Gaiman prepracoval do knižnej podoby a tá sa okamžite stala bestsellerom. Následne na to vzniklo aj jeho filmové spracovanie, v ktorom si jednu z hlavných postáv zahrala aj Michelle Pfeiffer.

Sweet liberty (Sladká sloboda)

Film Sweet Liberty je drámou o vysokoškolskom profesorovi, ktorého stvárnil Alan Alda, ten film aj režíroval. Dej filmu popisuje počiatočné vzrušenie po predaji profesorovho historického románu.

Keď sa produkcia rozbehne, tak si uvedomuje, že jeho príbeh americkej revolúcie sa chystá byť doplnený o násilie či nahotu. Herečka síce vo filme nestvárnila hlavnú postavu, no ukázala, že aj vedlajšia úloha môže byť zahraná profesionálne a na úrovni.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Kultúra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…