Domov Prominenti 10 hereckých legiend, ktoré patrili k tým najúspešnejším vo svete filmu

10 hereckých legiend, ktoré patrili k tým najúspešnejším vo svete filmu

0
0

Vo svete filmu a Hollywoodu je známych veľa úspešných hercov či herečiek, ktorí počas svojej kariéry natočili nejeden výborný film. Vybrali sme 10 hereckých legiend, ktoré patrili k tým najúspešnejším vo svete filmu a ich filmy sa radia medzi tie najobľúbenejšie ešte aj dodnes.

James Dean

Americký filmový herec James Dean bol známy tým, že vo filmoch stvárňoval predovšetkým „rozhnevaných mladých mužov“. Tento image si držal aj mimo filmového plátna, čo sa mu stalo nakoniec aj osudným. Zomrel pri tragickej nehode, keď ako 24 ročný havaroval so svojím autom.

Marlon Brando

Americký herec Marlon Brando je častokrát považovaný za jedného z najväčších filmových hercov 20. storočia. V roku 1954 získal ocenenie Oscar za film V prístave. A stal sa inšpiráciou pre nejedného nádejného herca.

Liz Taylor

Americká herečka Liz Taylor patrila medzi tie najväčšie hollywoodske hviezdy strieborného plátna minulého storočia. Aj jej sa podarilo stať jednou z najväčších ikon svojej doby. A jej kráse podľahol nejeden vplyvný muž.

Audrey Hepburn

Aj v Británii žilo viacero významných hereckých umelcov, medzi ktorých patrí jednoznačne aj Audrey Hepburn, ktorá sa stala nielen hereckou hviezdou, ale aj módnou ikonou a dokonca pracovala aj ako veľvyslankyňa dobrej vôle Unicef.

Marilyn Monroe

Marilyn Monroe bola americkou herečkou, speváčkou a modelkou. Počas svojho života sa stala jedným z najväčších hollywoodskych sex‑symbolov a módnou ikonou.

Počas svojej kariéry stihla zažiť okrem úspechov aj viacero pádov či neúspechov. Zomrela pomerne mladá, no jej ikonické biele šaty či niektoré piesne sú obľúbené dodnes.

Marlene Dietrich

To, že herecké legendy neprodukoval len Hollywood dokazuje aj nemecká herečka a speváčka Marlene Dietrich.

Americký filmový inštitút ju dokonca označil za 9. najväčšiu ženskú hviezdu všetkých čias a patrí jej aj jedna z hviezd na známom Hollywoodskom chodníku slávy.

Charles Chaplin

Charles Chaplin, známejší skôr ako Charlie Chaplin bol britským filmový hercom, režisérom a producentom. Preslávili ho hlavne jeho grotesky, v ktorých si zahral hlavné úlohy.

Paul Newman

Paul Newman bol americkým hercom a režisérom. To, že sa mu v jeho hereckej kariére darilo, svedčia aj viaceré filmové ocenenia, ktoré získal počas života.

Bol ocenený Oskarom, dvomi Zlatými glóbusmi a tiež aj cenou Filmového festivalu v Cannes.

Ingrid Bergman

To, že herecké umenie malo svoje zastúpenie aj v severných krajinách dokazuje známa švédska herečka Ingrid Bergman.

Počas kariéry sa jej podarilo získať až troch Oscarov a radí sa medzi jednu z najpopulárnejších a najvýznamnejších herečiek vo svetových dejinách filmu.

Sean Connery

Sean Connery je škótsky herec a producent. Preslávila ho predovšetkým rola Jamesa Bonda, tajného agenta, vďaka ktorej získal aj Oskara či tri Zlaté glóbusy. Tento herec je príkladom toho, že človek sa môže stať hereckou legendou už počas svojho života, nie až po svojej smrti.

Radoslav Hoppej, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…