Domov Kultúra 10 najlepších filmov známeho amerického herca Brada Pitta, ktoré sa oplatí vidieť

10 najlepších filmov známeho amerického herca Brada Pitta, ktoré sa oplatí vidieť

0
0

Americký herec Brad Pitt patrí medzi najznámejších svetových hercov. Počas svojej kariéry si zahral v nejednom úspešnom filme a ukázal svoj obrovský herecký talent. Nerobí mu problém hrať v komédii, či v historickom filme. Vybrali sme 10 jeho najlepších filmov. Je medzi nimi aj váš obľúbený?

Klub bitkárov

Jeden z najobľúbenejších filmov posledných dvoch desaťročí, a často označovaný za kultovú klasiku, Klub bitkárov, sa stal v kariére Brada Pitta doslova kľúčovým a prelomovým.

Herec si vo filme zahral jednu z hlavných postáv. Režisér tohto skvelého filmu je David Fincher, ktorý patrí medzi tých najznámejších a najtalentovanejších režisérov sveta.

Zaujímavosťou tohto filmu je napríklad aj to, že na začiatku bol veľkým sklamaním a nešetrili ho ani kritici. Nakoniec sa z neho stal jeden z najlepších filmov.

Trója

Trója je historický film na motívy Illiade, ktorý režíroval Wolfgang Petersen. V príbehu spolu bojujú dve krajiny, ktorými sú Sparta a Trója.

Spor medzi nimi vznikne, keď syn Trójskeho kráľa unesie Helenu, najkrajšiu ženu na svete. Popri Bradovi Pittovi si vo filme zahrali aj ďalšie známe herecké hviezdy ako Orlando Bloom či Diane Kruger.

Sedem

Ešte pred filmom Klub bitkárov sa režisér David Fincher spojil s Bradom Pittom a Morganom Freemanom, aby priniesli znepokojujúci, ale vzrušujúci film Sedem.

Táto spolupráca priniesla noirový žáner, ktorý predstavili novej generácii fanúšikov. Hlavní predstavitelia vyšetrujú sériu brutálnych vrážd, ktoré sú motivované siedmimi hlavnými hriechmi.

Dej sa odohráva v neupresnenom meste plnom hluku, smogu a neprestávajúceho dažďa. Dokresľovalo to násilnosť, surovosť deja, depresie a zlé nálady postáv.

Nehanební bastardi

Film rozpráva dva príbehy vrahov nacistických vodcov v nacistickom Nemecku. V jednom príbehu hrá francúzska židovka a majiteľka kina, ktorú stvárňuje Mélanie Laurent, a v druhom zas tím židovských spojeneckých vojakov pod vedením poručíka Alda Raina, ktorého stvárnil práve Brad Pitt.

Herec si zahral násilného a odhodlaného lovca nacistov v 2. svetovej vojne. Je to krvavý a zároveň temne vtipný film, ktorý patrí medzi tie najlepšie filmy herca.

Dannyho parťáci

150 miliónov dolárov, 11 zlodejov, 3 kasína a 1 noc. O tom je film Dannyho parťáci, v ktorom si Danny Oceana zahral herec George Clooney. Danny nie je ani deň na slobode a už plánuje svoj ďalší prepad.

Cieľom nie je tentokrát nič iné ako kasíno, vlastne tri kasína, a to tie najväčšie v Las Vegas. Prečo? Hlavným lákadlom je to, že kasína sú v dnešnom modernom svete jediné inšitúcie, ktoré majú peniaze v hotovosti.

Podľa zákona musí byť kasíno každú noc schopné vyplatiť každého hráča pri stole. A ešte preto, ale to Danny nikdy nepripustí, že majiteľ týchto troch kasín chodí s jeho ex‑manželkou Tess. Podarí sa im kasína vylúpiť?

Podivuhodný prípad Benjamina Buttona

Film vychádzajúci z poviedky F. Scotta Fitzgeralda rozpráva o sympatickom päťdesiatnikovi Benjaminovi Buttonovi, ktorý je so svojím životom spokojný a navyše sa nedávno zamiloval do tridsiatničky Daisy.

Hlavný hrdina však namiesto starnutia začína mladnúť, čo sa mu najskôr páči, ale postupom času je z toho nočná mora. Pretože prežívať svoj život v opačnom smere a mladnúť vedľa svojej pozvoľne starnúcej lásky, to nie je úplne normálne.

Moneyball

S pútavým a bohatým dialógom Aarona Sorkina vyniká výkon Pittovej nominácie na Oscara za film Moneyball. Film sleduje fascinujúci príbeh generálneho manažéra Oaklanda Athletics Billyho Beana a jeho tímu z roku 2002, ktorý vzdoroval všetkým očakávaniam.

Beane bola priekopníkom v praxi, ktorá je teraz v baseballe bežná. Prostredníctvom Pittovho vrstveného výkonu je Moneyball vynikajúcim filmom nielen o baseballe, ale aj o rodinných zápletkách.

Strom života

V tomto filme si herec zahral otca troch mladých chlapcov v Texase, v šesťdesiatych rokov minulého storočia.

Vysoko experimentálny film bol produktom kontemplatívneho režiséra Terrence Malicka a priniesol so sebou veľké dávku kontroverzie. Ozvalo sa veľa ľudí, že čakali celkom niečo iné, no napriek tomu si film našiel divákov po celom svete.

Pán a pani Smithovci

Jane (Angelina Jolie) je krásna, mladá, inteligentná resuscitátorka počítačových systémov. John (Brad Pitt) je mladý, pohľadný a úspešný v oblasti nehnuteľností.

Ich osudy sa prepoja v momente, keď na seba narazia na dovolenke a vzájomne si pomôžu z problémov. Čoskoro na to si povedia svoje áno a po piatich alebo šiestich rokoch manželstva si však už spolu nemajú čo povedať.

Z vášnivého vzťahu je nuda a zdá sa, že vzťah nezachráni už ani manželská poradňa. Ich život ale začne naberať na obrátkach vo chvíli, keď sa z Jane vykľuje nájomná vrahyňa a z Johna nájomný vrah.

Problém je v tom, že obaja pracujú pre inú agentúru a dostanú za úlohu zlikvidovať rovnaký cieľ. Od toho momentu nie je v ohrození len ich manželstvo, ale aj ich vlastné životy, a konečným riešením už nie je rozvod, ale vražda.

Železné srdce

Kým sa spojenecká armáda pokúša o finálnu ofenzívu na európskom fronte, ujíma sa vojnový veterán – armádny seržant Wardaddy (Brad Pitt) velenia tanku Sherman a vydáva sa s jeho päťčlennou posádkou na vražednú misiu.

Tvárou v tvár početnej presile sa spoločne snažia doviesť do úspešného konca svoj hrdinský pokus, zaútočiť na samotné srdce nacistického Nemecka.

Radoslav Hoppej, foto: internet



Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Kultúra

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…