Domov Zaujímavosti 10 najznámejších telenoviel, ktoré si podmanili Slovensko

10 najznámejších telenoviel, ktoré si podmanili Slovensko

0
0

Scenár jednotlivých telenoviel sa až nápadne podobá, hlavná hrdinka pochádza z chudobnej vrstvy, hlavný hrdina naopak z bohatej rodiny. Bezhlavo sa do seba zamilujú, no nemôžu byť spolu pre ich rozdielne spoločenské postavenie alebo znepriatelené rodiny. Plné intríg, prepleteného deja a s desiatkami častí, aj také sú telenovely. Ktorú z týchto 10 telenoviel ste sledovali najradšej?

Jednoducho Mária

Telenovele Jednoducho Mária patrí bezpochyby titul tej najznámejšej a najsledovanejšej telenovely na Slovensku. Práve táto telenovela sa objavila na slovenských obrazovkách ako prvá a stala sa doslova fenoménom.

Hlavnou hrdinkou bola Mária Lópezová de Carreño z malej dedinky v horách, odkiaľ cestuje do Mexiko City za prácou. Začne pracovať ako slúžka pre bohatého obchodníka Gustava.

Jeden z jeho dvoch synov sa do nej zamiluje a ona sa mu poddá. Porodí mu syna, no on o nich nemá viac záujem. Prichýli ju skromný učiteľ Victor, ktorý ju naučí písať a čítať, vzdeláva ju a pomôže jej realizovať sa.

Neskôr sa z nej stane úspešná návrhárka. Juan Carlos o ňu po rokoch opäť prejaví záujem, no Mária ho už dávno stratila.

Divoký anjel

Telenovala Divoký anjel sa na slovenských obrazovkách vysielala dlhé roky a získala si veľké množstvo divákov. Hlavné role stvárnili herečka a speváčka Natalia Oreiro a herec Facundo Arana.

Hlavná postava Milagros je sirota, matka je zomrela pri pôrode a dievča vyrastalo v kláštore. Čoskoro však bude mať osemnásť rokov a dlhšie tam ostať nemôže.

Mala by si nájsť prácu, no Cholito, ako ju volajú, sa viac zaujíma o futbal a drobné darebáctva. Občas si s priateľkou Gloriou vyjdú na diskotéku. V jeden večer tam stretáva Iva, mladíka z bohatej rodiny. A príbeh je na svete.

Esmeralda

Mexická telenovela Esmeralda sa začala nakrúcať v roku 1997. Jej zápletka nebola až tak tuctová ako pri iných telenovelách.

Hlavnú postavu si zahrala herečka Leticia Calderón, tá stvárnila slepé dievča Esmeraldu, do ktorej sa zahľadí mladík José Armando.

Zamilujú sa do seba, no ani netušia, aká je ich minulosť a ako veľmi sú ich životy prepletené kvôli intrigám ich rodín.

Škaredá Betty

Podarí sa mladému obyčajnému dievčaťu zapadnúť do sveta módy? Betty Suarez sa o to snaží zo všetkých síl. Je bystrá, pracovitá a svojím spôsobom aj roztomilá  mladá žena.

Práve svojím kladným prístupom k práci si neskôr získa rešpekt nielen u kolegov, ale aj u syna magnáta módneho časopisu „Mode“.

Sladká Valentína

Telenovela Sladká Valentína prekvapila divákov hlavnou hrdinkou, ktorá sa vymykala predchádzajúcim dobre vyzerajúcim hrdinkám. Valentína má totiž nadváhu, a jej spolužiačky si ju za to veľmi často doberajú.

Ona si však posmešky nevšíma, pretože má plnú hlavu svojho bratranca Oresta, ktorý je veľký športovec a vyzerá veľmi dobre. Dej tejto telenovely sa točí okolo rodiny Villanueva, ktorá chce celý majetok pre seba, aj keď právoplatne patrí Valentíne.

Rosalinda

Ďalšou úspešnou telenovelou na našich obrazovkách bola telenovela Rosalinda. Mladé 20-ročné dievča predáva kvety a vyzdobuje nimi luxusnú reštauráciu.

Jedného dňa stretne Fernanda Joseho, muža z bohatej rodiny, ktorý hrá v reštaurácii na piáne. Zaľúbia sa, zosobášia a narodí sa im dieťa, ktorému dajú meno Erika.

Ale Joseho macocha Valeria chce šťastnú dvojicu rozdeliť. Podarí sa jej to tak, že unesie malú Eriku a Rosalinda upadá do depresie až napokon príde o rozum a zatvoria  ju na psychiatriu.

Skrytá vášeň

Telenovela Skrytá vášeň je kombináciou drámy, komédie a romantiky. Súrodenci Reyesovci – Juan, Franco, Oscar a Libia museli utiecť zo svojho domu po tom, čo zavraždili ich rodičov a prišli bývať do mesta.

Ich sestra Libia je zamilovaná do bohatého statkára, omnoho staršieho ako je ona, Bernarda. Neskôr však vychádza najavo, že Bernardo je ženatý a má tri dcéry – Saru, Normu a Jimenu.

Láska na seba nenechá dlho čakať a vzniká hneď niekoľko zamilovaných párov, ktorých príbehy sú poprepletané tak, ako sa na správnu telenovelu patrí.

Keď budeš moja

Telenovela Keď budeš moja prináša príbeh mladej a ambicióznej zberačky kávy Theresy Suárezovej (Silvia Navarro) ktorú každý pozná ako Palomu.

Postavu hlavného hrdinu stvárnil herec Sergio Basaňez. Ten si zahral Diega, mladého muža z botahej rodiny, ktorá podniká s kávou.

Svojská Paloma sa prepracovala k špičke v kávovom priemysle, no bolo to pre ňu kvôli láske k Diegovi ťažké. Jeho rodina ju totiž ničila vždy, keď sa to dalo.

Kachorra, žena na úteku

Hlavnú postavu v tejto telenovele si zahrala Natalia Oreiro, ktorá si zahrala aj v Divokom anjelovi. Antonia Gererová, teda Kachorra, chce pomôcť detskému domovu, ktorý má finančné problémy.

So svojím snúbencom vymyslia plán, ako sa nie práve legálne dostať k peniazom. Zapletie sa s vplyvným mužom, ktorý je však zavraždený a vina padá na ňu.

Podarí sa jej ujsť pri prevoze do nemocnice a ukryje sa v bohatej rodine ako opatrovateľka. Zaľúbi sa však do svojho šéfa a romantický príbeh je na svete.

Tisíc a jedna noc

Tentokrát turecká telenovela Tisíc a jedna noc prilákala aj na Slovensku k televíznym obrazovkám veľké množstvo divákov. Mladá vdova Šeherezáda pracuje ako architektka v spoločnosti Binyapi Holding, ktorú vlastnia dvaja priatelia Onur Aksal a Kerem Inçeoğlu.

Šeherezádin malý syn Kaan trpí leukémiou a ona potrebuje peniaze na jeho operáciu. Rodina jej zosnulého manžela je síce bohatá, ale jej svokor, ktorý syna kvôli sobášu s ňou vydedil, odmieta pomôcť.

V zúfalstve požiada o peniaze svojho šéfa Onura, ktorý za to žiada spoločne strávenú noc. Po tejto noci sa však Onur do krásnej Šeherezády zamiluje.

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
  • Blahu vyškrtli

    Zahraničnopolitický výbor parlamentu rozhodol o vyškrtnutí poslanca za Smer-SD Ľuboša Blah…
  • Mamojka ako ústavný sudca skončil

    Mojmír Mamojka sa minulý týždeň vzdal funkcie sudcu ústavného súdu, v ktorej pôsobil od de…
  • Barteková ostáva v komisii MOV

    Úspešná slovenská strelkyňa Danka Barteková zostane podpredsedníčkou komisie športovcov Me…
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Blahu vyškrtli

Zahraničnopolitický výbor parlamentu rozhodol o vyškrtnutí poslanca za Smer-SD Ľuboša Blah…