Domov Šport VIDEO: 10 rokov čakal na svoju príležitosť. Pri svojom debute ohúril NBA

VIDEO: 10 rokov čakal na svoju príležitosť. Pri svojom debute ohúril NBA

0
0

Príbeh, aký vie napísať len šport. Andre Ingram je meno, ktoré do minulého týždňa poznal málokto, no dnes ho skloňuje každý basketbalový fanúšik. Basketbalista, ktorý 10 rokov čakal na svoju príležitosť, ju zužitkoval najlepšie, ako mohol.

Aby sa uživil doučuje matematiku

Andre Ingram bol vždy šikovným hráčom, avšak na jeho vysnívanú NBA to nestačilo. Po tom, čo si ho v drafte 2007 nevybral žiadny tím, zvažoval, že s basketbalom nadobro skončí.

Napokon sa rozhodol pokračovať v nižšej zámorskej súťaži G League, v ktorej hrajú tímy, ktoré sú akýmisi farmami pre účastníkov NBA. V tejto lige odohral Ingram 10 sezón, dokopy 384 zápasov.

Od roku 2012, s menšou prestávkou, obliekal dres tímu Los Angeles D‑ Fenders. Vyskúšal si aj zámorské pôsobenie v austrálskom Perthe. Keďže platy v nižšej súťaži sú veľmi nízke, musel popri basketbale aj doučovať matematiku.

A to všetko, aby na sklonku jeho kariéry prišiel telefonát, na ktorý čakal celý život. Tréner Los Angeles Lakers Luke Walton si ho povolal na posledné dva zápasy sezóny.

Najstarší debutant v histórii

Malý rozohrávačom vyniká najmä úspešnou streľbou spoza trojkového oblúka, veď premenil v celej histórii G League najviac trojkových pokusov a dvakrát vyhral súťaž o najlepšieho trojkára.

Jeho ruka ho nezradila ani pri jeho debute v NBA. Vo veku 32 rokov sa ako najstarší nováčik v histórii NBA, predstavil na domácej palubovke Stapels Centre proti jednému z najlepších tímov ligy – houstonskému Rockets.

Neopakovateľná noc

Aj keď bol Ingram pred zápasom viditeľne nervózny, na jeho výkone sa to neprejavilo. Hneď jeho prvý pokus spoza oblúka skončil v koši, čo ho upokojilo. Aj ďalšie jeho pokusy boli úspešné a z hráča rezervného tímu sa okamžite stal miláčik publika.

Celkovo zaznamenal v zápase 19 bodov, pričom minul len 2 strely. Aj keď to na víťazstvo proti silnému súperovi nestačilo, Andre na túto noc rozhodne nikdy nezabudne.

Svoje prvé víťazstvo v NBA si na konto pripísal hneď v druhom vystúpení. V mestskom derby Lakers zdolali Clippers a aj keď Ingram strelecky neexceloval, keď zaznamenal len 5 bodov, v kolonke plus/ mínus bodov bol zo svojho tímu najlepší.

Nezabudnuteľný debut najstaršieho nováčika NBA:

Dostal zápasovú loptu

Hold vzdal najstaršiemu nováčikovi aj Chris Paul: „Vyjadril som mu rešpekt. Desať rokov drieť v G League, nakoniec dostať šancu a odohrať takýto zápas – to je absolútne špeciálne,“ povedal hviezdy rozohrávač Houstonu a najlepší strelec zápasu.

Od trénera Luka Waltona dostal Andre po zápase loptu, ktorá z jeho ruky tak často pri debute v NBA padala do koša. „Myslím, že dnes ukázal, aký je dobrý strelec.

V žiari reflektorov hral dnes skvele a bola zábava ho sledovať,“ povedal tréner Walton a ocenil aj mentálnu odolnosť Ingrama, keďže išiel za svojím snom vytrvalo 10 rokov.

Sklonil sa aj legendárny Kobe

Príbeh Andreho Ingrama dostal aj legendu loasangeleských Lakers Kobeho Bryanta, ktorý si jeho fantastický debut pozrel osobne. „No páni, to je neuveriteľné!

Myslím, že mal odvahu a obrovské odhodlanie splniť si sen. Dostal šancu, prišiel a predviedol toto! To je fakt pôsobivé, chlape,“ vyjadril sa na margo nováčika.

Takéto niečo sa stane raz za život

Po zápase bol Ingram na roztrhanie. Zjavne uvoľnený a šťastný hráč rozdával jeden rozhovor za druhým. Bolo jasné, že v tú noc, prežil svoj sen. „Cítil som toľko energie. Bolo to úžasné. Tí fanúšikovia, tie svetlá – také niečo sa stane raz za život,“ povedal Andre Ingram o noci, kedy sa mu splnil sen.

Uvidíme, či tento takmer veterán dostane od Lakers šancu aj v budúcej sezóne. Svojimi výkonmi v posledných dvoch zápasoch tejto sezóny si ju určite vypýtal.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…