Domov Zaujímavosti 11 jedinečných filmov, ktoré k vianočným sviatkom jednoducho patria

11 jedinečných filmov, ktoré k vianočným sviatkom jednoducho patria

0
0

Vianoce sú najobľúbenejšími a najpokojnejšími sviatkami roka. O pár dní sú opäť tu, a tak sme si pre vás pripravili špeciálny zoznam vianočných filmov. Bez mnohých z nich si niektorí z nás nevedia blížiace sa sviatky vôbec predstaviť. Ktorý z filmov si počas sviatkov určite nenecháte ujsť?

Láska nebeská

Film „Láska nebeská“ približuje niekoľko vzájomne prepojených romanticky ladených príbehov. V živote každého z nás existuje veľa stresujúcich momentov spojených s láskou.

Vo filme vidieť to, ako sa malý Sam vracia na letisko, aby sa rozlúčil so svojou láskou zo základnej školy, než odletí cez oceán, až do chvíle, kedy Mark vyznáva svoju lásku manželke svojho najlepšieho priateľa prostredníctvom poznámkových kariet.

Film skúma lásku rôznych podôb a mnohí ľudia si ho spájajú práve s Vianocami.

Sám doma

Americká komédia „Sám doma“ o malom Kevinovi, ktorého rodičia zabudnú doma, je dnes už kultovým filmom. Kevinovi to vôbec nevadí, práve naopak, to že sa ocitne sám vo veľkom dome si užíva.

Jeho radostné chvíle prekazia dvaja zlodeji, ktorí sa rozhodli, že dom McCalisterovcov vylúpia. Kevin sa však ani tentokrát nezľakne a rozhodne sa, že dom ochráni, a tak si pre lupičov pripraví nejednu nástrahu.

Tento film spolu s jeho pokračovaniami je pre mnohých ľudí neodmysliteľnou súčasťou každých Vianoc. Napriek tomu, že sme tento film všetci videli asi tak miliónkrát, tak si ho počas sviatkov nenecháme opäť ujsť.

Perinbaba

Perinbaba je slovenská filmová rozprávka o starenke, ktorá sa starala o sneh a o láske nebojácneho Jakuba a Alžbetky. Osudy hlavných hrdinov sprevádza Zubatá s kosou, ktorá spôsobuje smrť všade tam, kde sa objaví a je protikladom dobrej Perinbaby.

Vedeli ste, že táto rozprávka bola natočená na motívy rozprávky bratov Grimmovcov Pani Zima?

Pelíšky

Dej českého filmu „Pelíšky“ sa odohráva koncom šesťdesiatych rokov minulého storočia – jeseň 1967 až leto 1968. Je rozprávaný očami dospievajúceho mládenca, ktorého stvárnil herec Michael Beran.

Nová generácia má iné ideály ako bývalá generácia. Postupne sa odkrývajú životné príbehy troch generácií mužov a žien v jednom z najťažších období našich dejín.

Napriek tomu, že má film pomerne pochmúrny dej, tak sa na ňom dá skvele zabaviť a k Vianociam patrí, súhlasíte?

Grinch

Grinch je nenapraviteľný hundroš, ktorý nemá rád nikoho a nič, najviac zo všetkého však nemá rád Vianoce. Tie by najradšej zrušil, a tak si vymyslí plán, ako to uskutočniť.

Všetci síce vieme, ako to dopadne, ale aj tak si každé Vianoce sadáme k televíznym obrazovkám, aby sme si to znovu pozreli.

Zázrak na 34. ulici

Malá Susan má pochybnosti o existencii Santa Clausa. Mamička jej totiž už dávno prezradila, ako to je s rozdávaním darčekov. Pár dní pred Vianocami však nečakane uvidia v jednom obchodnom dome Santa Clausa, ktorý ju presvedčí, že je skutočný.

Dievčatko tak dostáva ten najkrajší darček zo všetkých – opätovnú vieru vo svoje sny. Film bol natočený v roku 1947 a znovu v roku 1994, obidve spracovania stoja za pozretie.

Tri oriešky pre Popolušku

Popoluška je milé a poslušné dievča, ktoré prichádza postupne o svojich rodičov a ostane „na krku“ svojej macoche a jej dcére. Spravili si z nej slúžku a jej neostáva nič iné len robiť to, čo jej povedia.

Zakážu jej zúčastniť sa plesu, na ktorom si má princ vybrať svoju nevestu. Krásna a dojímavá rozprávka nesmie na Vianoce chýbať. Vedeli ste, že film bol natočený podľa námetu rozprávky spisovateľky Boženy Němcovej?

Mrázik

Čo by to boli Vianoce bez uja Mrázika? Film približuje príbeh manželov a ich dvoch dcér. Starčekova dcéra Nasťa je milá, šikovná a krásna, zatiaľ čo macochina Marfuša je nešikovná, hlúpa a škaredá.

Nasťa musí robiť všetky domáce práce, zatiaľ čo Marfuša nerobí vôbec nič. Nastenku stretáva mládenec Ivan z neďalekej dediny.

Vyťahuje sa pred ňou, no ako to už býva v rozprávkach, je za to potrestaný a jeho tvár sa mení na medvediu. Zúfalý sa túla krajinou až kým si neuvedomí, aký povýšenecký a namyslený bol.

Polárny expres

Film „Polárny expres“ režiséra Roberta Zemeckisa s pomocou hlasu Toma Hanksa je jednou z tých najväčších vianočných filmových klasík.

Jedného večera cez Vianoce malému chlapcovi pred domom zastaví vlak a rušňovodič ho pozve na jazdu na Severný pól. Chlapec so sebou berie prekvapených kamarátov a vydávajú sa spoločne na výlet splnených detských snov.

S tebou ma baví svet

Česká klasika „S tebou ma baví svet“ približuje pánsku jazdu troch otcov, ktorá sa vplyvom zásahu manželiek stáva niečím ako materskou školou v zimnej prírode.

Výchovné metódy otcov sú podľa nich správne, no vyvolávajú skôr plno zmätkov a úsmevných situácií. Vo filme si zahrali tie najznámejšie herecké mená, ktoré len utvrdia diváka v tom, že ide o jeden z najlepších filmov vôbec.

Prázdniny

V hlavnej úlohe sa objavili známe herečky Cameron Diaz a Kate Winslet spolu s komikom Jackom Blackom a talentovaným hercom Judom Lawom.

Hviezdne obsadenie filmu zaručuje jeho kvalitu a úspech. Hlavné hrdinky sa rozhodnú, že si na pár dní vymenia svoje domovy, no vôbec netušia, že vďaka tejto výmene sa ich životy úplne zmenia.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…