Domov Zdravie 2. časť: Podceňované cievy a kŕčové žily, prevencia a liečba

2. časť: Podceňované cievy a kŕčové žily, prevencia a liečba

0
0

V predošlom čísle týždenníka Koment sme Vám priniesli informácie o tom, ako ochraňovať svoj cievny systém a čo pomáha na prevenciu kŕčových žíl. Zamerali sme sa na pomoc z prírody.

V pokračovaní článku poradíme, aké ďalšie liečivé rastliny by ste pri prevencii a podpornej liečbe cievnych ochorení nemali vynechať.

POĎME SI HLAVNÉ BYLINKY NA CIEVY ZOSUMARIZOVAŤ

Muškát ružový

Tinktúra z muškátu je veľmi dôležitá pre zdravé fungovanie srdcovo cievneho systému, srdca i ciev. Muškát čistí cievy od sklerotických usadenín, pôsobí ako kardiotonikum, posilňuje srdce.

Muškát ružový

Pagaštan konský

Jednou z najlepších bylín na cievy je Pagaštan konský, ktorý treba užívať vnútorne, najlepšie v tinktúre z púčikov rastlín. Táto forma nám zabezpečí aj jednoduché pravidelné užívanie tejto bylinky. Pagaštan zlepšuje kvalitu ciev, užívajte ho napr. aj vtedy, keď vás bolia nohy, alebo máte hemoroidy.

Pagaštan konský

Hloh obyčajný

Výbornou bylinkou na srdiečko a cievy je aj Hloh obyčajný. Nasadenie Hlohu však vyžaduje na počiatku zvýšenú opatrnosť. Začínajte vždy s nižšími dávkami a keď vám bude Hloh „sedieť“, dávku môžete zvýšiť na odporúčanú.

Niektorí ľudia Hloh netolerujú, preto ho pre všetkých neodporúčam. Hloh v tinktúre z púčikov napomáha pri srdcovej nedostatočnosti, angíne pectoris, srdcových arytmiách. Upravuje tiež stavy pri hypertenzii a arteroskleróze.

Hloh obyčajný

Pupkovník ázijský (Gotu kola)

Zaujímavá bylinka, ktorá povzbudzuje krvný obeh zvlášť v nohách, taktiež pomáha aj pri bolestiach pri krčových žilách. Pomáha aj pri hemoroidoch. Regeneruje taktiež životnú silu, čo sa vždy hodí.

Pupkovník ázijský (Gotu kola)

Ginko Biloba

Rozširuje cievy, čím zlepšuje prekrvenie.

Jarabina oskorušová

Ukľudňuje a lieči kŕčové žily a ich následky. Je vhodná spolu s pagaštanom na lymfatické a žilné opuchy, najmä nôh.

Jarabina oskorušová

Echinacea purpurová

Vhodná pri zápaloch žíl, ale aj celkovo lieči kŕčové žily a hemoroidy. Čiže Echinacea nie je len na imunitu.

Echinacea purpurová

Medvedí a kuchynský cesnak

Kombinácia cesnak medvedí a cesnak kuchynský znižuje krvný tlak, pôsobia antiskleroticky a bránia vzniku usadenín okolo cievnych stien.

Pohánka

Obsahuje rutín, ochrana cievneho systému.

Ako som už napísal v minulom článku, odporúčam bylinky najmä vo forme tinktúr z púčikov rastlín – gemmoterapiu – tinktúry z bylín a tinktúry z púčikov rastlín. Všetky si ich môžete zaobstarať na Zdravom svete.

Zdravý stav ciev je rozhodujúci aj pre zdravý sexuálny život najmä u mužov. Problém s cievami je pre mužov už v strednom veku hlavnou príčinou impotencie, ktorou trpí čoraz viac mužov.

Preto túto skutočnosť nepodceňujte a využite pomoc z prírody pre vaše zdravé cievy. Na záver ešte jedna poznámka. Množstvo ľudí lieči cievy väčšinou vonkajším spôsobom, potieraním rôznymi masťami.

Pamätajte, masti a gély patria vždy len k doplnkovej liečbe. Rozhodujúce je vnútorné užívanie byliniek. Dúfam, že informácie v našom článku prispejú nielen k zamysleniu nad stavom vášho srdcovo cievneho systému, ale aj v praxi k vašim zdravým cievam.

Pavol Machnič, zdravysvet.sk, foto: shutterstock, internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…