Domov Cestovanie 6 miest a pamiatok, ktoré robia Prahu jedinečnou európskou metropolou

6 miest a pamiatok, ktoré robia Prahu jedinečnou európskou metropolou

0
0

Praha je hlavným mestom Českej republiky a patrí k tým najkrajším historickým mestám Európy. Častokrát je označovaná ako stovežatá a aj toto mesto má neuveriteľnú atmosféru.

Vybrali sme 6 miest a pamiatok, ktoré robia toto mesto jedinečnou a výnimočnou európskou metropolou.

Václavské námestie

Toto námestie patrí asi k tým najväčším dominantám Prahy, ľudia ho poznajú aj pod označením Václavák. Pre mnohých ľudí a turistov je to vstupná brána do mesta, nakoľko sa v tesnej blízkosti nachádzajú vlaková a autobusová stanica a tiež dopravný uzol, ktorý spája viacero liniek metra.

Nachádza sa tam Národné múzeum a Socha sv. Václava. Toto námestie vzniklo už v 14. storočí, a tak je poznačené už viacerými významnými udalosťami, ktoré sa tam odohrali.

Václavské námestie

Tancujúci dom

Táto stavba zaujme už na prvý pohľad. Ide o výtvor amerického architekta Franka Gehry. Tancujúci dom patrí medzi ikony svetovej architektúry a je postavený v štýle dekonštruktivizmu.

Dve rozdielne veže symbolizujú tancujúci pár, Ginger a Fred. Vedeli ste, že v čase vzniku tento dom čelil viacerým protestom či posmeškom? V súčasnosti však patrí medzi tie najväčšie ikony Prahy.

Tancujuci dom

Stena Johna Lennona

Toto miesto patrí tiež k tým najviac turisticky vyhľadávaním miestam Prahy. Má unikátne čaro a moc spájať ľudí, a ponúkne vám pocit jednoty a empatie s celým svetom. Tiež na nej môžete zanechať svoj vlastný odkaz a to ani nemusíte byť nejakým veľkým fanúšikom tohto hudobníka.

Stena Johna Lennona

Pražský hrad

Pražský hrad je asi tou najväčšou dominantou mesta a ide o jeden z najväčších hradných komplexov na svete. Svedčí o tom aj to, že na prehliadku si musíte vyhradiť viacero hodín, pretože je možné, že na vstup do vnútra budete musieť čakať niekedy aj hodinu.

Pražský hrad

Karlov most

Po Pražskom hrade je druhou najväčšou dominantou mesta práve Karlov most. Hovorí sa, že keď sa neprejdete po Karlovom moste, tak akoby ste ani Prahu nenavštívili.

Ide o najstarší stojací most ponad rieku Vltavu a nájdete tam až 30 sôch, ktoré ho lemujú. A nezabudnite pošúchať Sochu sv. Jána Nepomuckého, ktorý by vám mal prinesieť šťastie.

Karlov most

Staromestské námestie

Centrum pražského Starého mesta ponúka hneď viacero ikonických pamiatok. Tou najvýznamnejšou z nich je nepochybne Pražský orloj, ktorý zdobí vežu Staromestskej radnice už od začiatku 15. storočia, pričom sa jedná o najstarší zachovaný stredoveký orloj vôbec.

Počas Vianoc sa práve na tomto námestí nachádzajú tie najkrajšie vianočné trhy v Prahe.

Staromestské námestie

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Neuveriteľný pouličný umelec!

Toto ste ešte nevideli. Tento chlapík ovláda vskutku netradičné umenie. Portréty svojich k…