Domov Zdravie 7 cvikov na spevnenie ženských pŕs

7 cvikov na spevnenie ženských pŕs

0
0

Čo je dokonalé, je podozrivé. Ale prečo sa k dokonalosti nepriblížiť, ak viete, ako na to? Napríklad správnymi jógovými pozíciami môžete veľmi efektívne vytvarovať prsia do krásnej formy.

1. Pozícia bojovníka alebo virabhradasana

Zlepšuje silu a rozširuje hrudník.

Rozkročte nohy tak, aby boli rovnobežne. Otočte ľavú nohu doľava o 90 stupňov a pravú nohu dovnútra. Vydýchnite a zohnite ľavé koleno. Pravá noha by mala zostať rovná.

Zdvihnite ruky a otvorte ramená. Otočte hlavu doľava a pohľad nasmerujte na končeky vystretých prstov rovno pred seba. Opakujte 7-10 krát, potom to isté zopakujte na opačnú stranu.

2. Pozícia trojuholníka alebo trikonasana

Uvoľňuje a posilňuje hrudník, naťahuje chrbticu a pomáha zlepšiť krvný obeh.

Stojte rovno a rozkročte nohy doširoka. Otočte ľavú nohu o 90 stupňov a pravú o 15 stupňov. Chyťte sa za ľavý členok ľavou rukou a vystrite pravú ruku smerom hore tak, aby obe ruky vytvorili priamku. Snažte sa byť v chrbte vystretí. Obráťte tvár hore a pozrite sa na prsty pravej ruky. Potom zopakujte cvičenie na druhú stranu.

3. Pozícia kobry alebo bhujangasana

Zväčšuje objem pľúc, rozťahuje hrudník, posilní brušné svalstvo a zlepší držanie tela.

Ľahnite si na brucho a dýchajte. Pomaly zdvihnite hornú polovicu tela a zároveň spodnú časť nechajte na podlahe. Oprite sa o predlaktie a pozerajte pred seba.

Pomaly dýchajte a striedajte túto pozíciu s pôvodnou. S každým opakovaním skúste predĺžiť čas, počas ktorého sa v pozícii nachádzate.

4. Pozícia poklony alebo dhanurasana

Naťahuje chrbticu a tvaruje prsia.

Ľahnite si na brucho a zhlboka dýchajte. Zohnite kolená a zdvihnite ich hore zo zeme, zároveň si ich chyťte rukami za členky, čím sa dostanete hrudníkom nad podložku. Mali by ste balansovať na bruchu a nohy skúsiť pritiahnuť čo najviac k hlave. Pokúste sa zostať v tejto pozícii aspoň 30 sekúnd.

5. Pozícia mostíku alebo chakrasana

Natiahne hrudník, chrbticu a krk, uvoľňuje napätie a čiastočne aj bolesti hlavy.

Ľahnite si na chrbát a nohy dajte do polohy, o niečo širšie ako sú vaše ramená. Potom ich potiahnite dozadu pätami až k zadku. Dajte ruky za hlavu, dlaňami nadol s tým, že prsty sú nasmerované k chrbtu.

S výdychom zdvihnite prsia a boky čo najvyššie. Skúste úplne narovnať ruky v lakťoch a zostaňte v tejto polohe 30 sekúnd.

6. Stojka na hlave alebo salamba sirsasana

Je užitočná pre väzy a svaly chrbtice a hrudníka. Zlepšuje dýchanie a krvný obeh, ale odporúča sa len pre tých, ktorý jogu praktizujú už dlhšie.

Kľaknite si na kolená a položte predlaktia na zem. Prepleťte si prsty dohromady do modlitby a vytvorte misku, potom položte temeno hlavy na podložku tak, aby zadná časť hlavy bola v miske.

Zohnite kolená, dýchajte a zdvihnite nohy zo zeme. Ak si netrúfate robiť stojku bez opory, oprite sa o stenu. Časom to budete robiť bez nej. Natiahnite nohy nahor a zostaňte tak 30 sekúnd až 2 minúty v závislosti od svojich schopností a skúseností.

7. Pozícia ťavy alebo ustrasana

Je účinná proti bolestiam chrbtice. Tiež zvyšuje objem pľúc a posilňuje svaly hrudníka a pŕs.

Kľaknite si na kolená a pritiahnite nohy k sebe. Pomaly sa zakláňajte dozadu a položte si ruky na päty. Hlava by mala smerovať nahor, chrbát je však čo najviac vystretý. Treba si dať pozor, aby ste necítili prílišný ťah v spodnej časti chrbta. Takto zostaňte asi 30 sekúnd a striedajte s pôvodnou pozíciou.

Adela Jasenovcova, cvicte.sk, foto: Kennguru, wikimedia, chadyoga

  • Minimálna fyzická zdatnosť človeka

    Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako by mal vyzerať váš minimálny štandard pre fyzickú zd…
  • Ako získať „kocky“ na bruchu?

    Veľká časť ľudí začne cvičiť preto, lebo sa im už nepáči ich nevytvarované brucho. Následn…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Zákopová politika

Žijeme v zákopoch, jeden proti druhému bojujeme. V predvolebnom čase sa to bude stupňovať.…