Domov Zaujímavosti 7 filmov úspešnej a krásnej herečky Julie Roberts, ktoré sa oplatí vidieť

7 filmov úspešnej a krásnej herečky Julie Roberts, ktoré sa oplatí vidieť

0
0

Americká herečka Julia Roberts patrí k tým najznámejším a najúspešnejším hereckým hviezdam posledných rokov. Vybrali sme sedem filmov, v ktorých si zahrala hlavnú postavu a oplatí sa ich vidieť.

Noci s nepriateľom

Julia Roberts sa v tomto filme predstavila ako pohŕdaná manželka, ktorá sa pokúsi zinscenovať svoju vraždu, aby mohla začať nový život bez jej chorobne žiarlivého manžela.

Bohužiaľ, jej psychotický manžel prichádza na stopu, ktorá naznačuje, že nie je skutočne mŕtva a stane sa doslova posadnutý hľadaním svojej údajne zosnulej ženy.

Pretty woman

Toto je nepochybne najznámejšia romantická rola Julie Roberts a za jej stvárnenie získala druhú nomináciu na Oscara. Roberts hrá vo filme svojskú prostitútku.

Richard Gere prichádza do jej života ako rytier v svietiacej zbroji, ktorý ju zachraňuje od života a práce na ulici. Aj po viac ako 25 rokoch od vzniku filmu je stále jednou z najpopulárnejších romantických komédií, ktoré sa kedy natočili.

Erin Brockovich

Herečka si v tomto filme zahrala dvakrát rozvedenú matku troch detí. Navyše toho času bez zamestnania a takmer bez peňazí.

Keď sa jej konečne podarí zamestnať ako sekretárka v advokátskej kancelárii Eda Masryho je pevne rozhodnutá využiť svoju šancu. Pri rešerši jedného banálneho prípadu narazí na stopu znečisťovania podzemných vôd elektrárenskou spoločnosťou.

Následky, ktoré zanechal jedovatý chróm na obyvateľoch priľahlého púštneho mestečka sú katastrofálne – zhubné choroby, genetické zmeny, potraty. Brockovich získa dôveru poškodených ľudí i svojho šéfa a začne dávať dohromady veľký prípad.

(Ne)obyčajný chlapec

Film približuje fascinujúci a dojemný príbeh Augusta Pullmana, ktorého matku si zahrala práve Julia Roberts. Vo chvíli, keď August, ktorý sa narodil s vadou tváre, ktorá mu doteraz bránila navštevovať bežnú školu, nastupuje do piatej triedy miestnej školy, stáva sa tým najmenej pravdepodobným hrdinom.

Jeho rodina, noví spolužiaci a širšia komunita sa snažia nájsť v sebe súcit a prijať ho. Auggieho mimoriadny osud ich všetkých spojí no dokáže tiež, že nemožno jednoducho zapadnúť, keď sa už od narodenia líšite.

Notting Hill

Herečka si zahrala v tomto filme slávnu hollywoodsku hviezdu, ktorej leží pri nohách celý svet. Hlavný predstaviteľ filmu má malú predajňu kníh v malebnej londýnskej štvrti.

Anna Scottová, herečka, ktorá do Anglicka pricestovala na premiéru svojho nového filmu, zájde do obchodíku nesmelého Williama úplne náhodou.

Z obojstranného záujmu však začne klíčiť vzťah, ktorý nutne musí prejsť zaťažkávacou skúškou. Ale niekedy môžu nájsť spoločnú cestu životom aj dvaja ľudia z úplne odlišných svetov. Súhlasíte?

Jedz, modli sa a miluj

Herečka stvárnila modernú ženu Liz Gilbert, ktorá sa vydáva spoznávať a obdivovať krásy sveta a súčasne sa pokúša znovu nájsť a prebudiť svoje pravé ja.

Po tom, čo jej životné istoty a priority úplne rozvráti rozvod, si zoberie v zamestnaní ročnú dovolenku a úplne v rozpore so svojimi zásadami sa rozhodne riskovať všetko pre to, aby zmenila svoj život.

Počas svojich exotických a pozoruhodných ciest spoznáva v Taliansku prosté potešenie z dobrého jedla, v Indii silu modlitieb a meditácií, a konečne na Bali nájde úplne nečakaným spôsobom pokoj v duši a rovnováhu lásky.

Film je natočený na motívy skutočného a pozoruhodného príbehu a dokazuje, že existuje viac spôsobov, ako si užívať a spoznať svet.

Svadba môjho najlepšieho priateľa

Julianne (Julia Roberts) sa s Michaelom rozišla pred deviatimi rokmi. Stali sa potom najlepšími priateľmi a keď ešte stále zamilovaný Michael naliehal, Julianne mu sľúbila, že ak sa do tridsiatky nevydá, tak sa stane jeho ženou.

Do narodenín chýba Julianne iba pár dní a hromada Michaelových odkazov na záznamníku ju desí. Skutočnosť je totiž ďaleko horšia než čakala. Michael sa nielenže chce oženiť, ale navyše s inou ženou.

Ako jej to mohol urobiť? Sotva sa Julianne trochu spamätá zo záchvatu akútnej žiarlivosti, pochopí, že Michael nie je len najlepší priateľ, ale zároveň aj najlepší chlap na celom svete. Chlap, ktorého vždy milovala, ale nevedela o tom.

Radoslav Hoppej, foto: SITA, internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Grinerová pobudne v ruskom väzení ďalší mesiac

Elitná americká basketbalistka Brittney Grinerová v ruskom väzení pobudne minimálne ďalší …