Domov Cestovanie 7 jedinečných zážitkov, ktoré môžete skúsiť iba v Dubaji

7 jedinečných zážitkov, ktoré môžete skúsiť iba v Dubaji

0
0

Dubaj patrí k tým najluxusnejším a najmodernejšie vyzerajúcim mestám sveta. Mesto je zaujímavé aj tým, že je obklopené jednou veľkou púšťou. Vybrali sme niekoľko aktivít, ktoré je možné zažiť a vyskúšať iba v Dubaji. Ktorú z nich by ste si chceli vyskúšať aj vy sami?

Najväčší mestský zip-line

Dubaj je známy tým, že sa tam nachádza viacero miest s prívlastkom „najväčší na svete“. Rovnako je to aj v prípade zip-line. Ak si chcete vychutnať toto mesto z vtáčej perspektívy, tak práve zip-line dlhý jeden kilometer vám to umožní. Bojíte sa výšok, alebo by ste túto atrakciu skúsili?

Najväčší mestský zip-line

Jachta namiesto taxíka

V Dubaji je celkom bežné, že namiesto nejakého taxíka či auta z požičovne nie je problém požičať si práve jachtu. Jedna hodina požičania však stojí od 100 dolárov, čo je naozaj pekná suma.

No taká plavba jachtou po meste musí byť naozaj skvelý zážitok, vďaka ktorému môže človek aspoň na chvíľku pocítiť miestny luxus, ktorý sála z každej strany.

Zábavné parky na každom kroku

Okrem toho, že je Dubaj známy vysokým počtom obchodných centier, tak sa tam nachádza aj veľa zábavných parkov. Ak nakupovanie nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti, tak môžete skúsiť niektorý zo zábavných parkov.

K dispozícii je napríklad zábavný park, ktorý je vytvorený len pre ľudí, ktorí milujú Bollywood. Ak chcete vziať niekde svoje deti, tak práve Lego Land je ideálnym miestom. Rovnako ako veľa iných vecí v Dubaji, väčšina zábavných parkov je otvorená len počas chladnejších mesiacov.

Zábavné parky sú na každom kroku

Miestne trhy

Ak chcete vidieť inú tvár Dubaja, tak treba navštíviť miestny farmársky trh, ktorý sa koná v parku Al Barsha Pond. Ten je zaujímavý tým, že je otvorený len v noci.

V Dubaji sú však k dispozícii aj iné denné trhy. Nočné prostredie však dodá trhu jedinečnú atmosféru. Okrem potravín či nejakých suvenírov si tam viete dokonca kúpiť aj nejaké to auto.

 Miestne farmárske trhy

Prechádzka v miestnych záhradách

Zázračné záhrady v Dubaji sú považované za najväčšiu prírodnú kvetinovú záhradu s viac ako 109 miliónmi kvetín. Vďaka kvetom tam vznikajú nádherné a jedinečné útvary, ktoré človeku doslova vyrazia dych.

Nielenže ide o najväčšiu prírodnú kvetinovú záhradu, ale nachádza sa tam aj najväčšia krytá motýľová záhrada a svätyňa. Záhrady sú otvorené iba v období medzi októbrom a aprílom kvôli chladnejším teplotám počas týchto mesiacov.

Zázračné záhrady v Dubaji

Luxusné bazény v hoteloch

V Dubaji je celkom bežné, že turista si môže kúpiť vstup do niektorého zo zariadení či bazénov tých najluxusnejších hotelov bez toho, aby tam musel byť ubytovaný a aspoň na chvíľku tak môže zažiť luxus mesta.

Jedinečným zážitkom je vychutnať si niektoré strešné bazény, ktoré sú k dispozícii v tých najkrajších hoteloch. Výhľad na panorámu Dubaja a zapadajúce slnko nad Dubajom je zážitkom na celý život.

Návšteva súkromného ostrova

Len niekoľko kilometrov od Dubaja sa nachádza izolovaný ostrov Zaya Nurai. Hoci základ ostrova tvorí luxusný hotelový rezort, dostať sa tam môžete aj v rámci jednodňového výletu.

Ostrov je pomerne malý a uvidíte väčšinu toho, čo ponúka za menej ako hodinu. Na ostrove nie sú povolené žiadne vozidlá, no nie sú ani potrebné, pretože ostrov je naozaj veľmi malý. Samotná pláž, ktorá sa nachádza na ostrove, je nádherná a uchváti každého, kto sa sem dostane.

Zaya Nurai

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…