Domov Šport 7. Kevin Durant (63,9 milióna USD, basketbal)

7. Kevin Durant (63,9 milióna USD, basketbal)

0
0

Prvý z trojice športovcov spod deravých košov medzi prominentami je hviezda zámorskej NBA Kevin Durant. Basketbalista, ktorý posledné tri sezóny obliekal dres Golden State Warriors, je síce od minuloročnej finálovej série zranený, no napriek tomu mu na konte pribudol v minulom roku pekný balík. Od zamestnávateľa zinkasoval 28,9 milióna dolárov, sponzorské partnerstvá mu vyniesli ďalších 35.

Rodák z amerického Washingtonu bol už ako dieťa výnimočne vysoký na svoj vek, čo ho priam predurčovalo k tomu, aby to skúsil pod deravými košmi.

Ešte pred posledným ročníkom strednej školy prerástol hranicu 2 metre. Už počas strednej školy dosiahol mnohé individuálne ocenenia.

Hneď počas prvého ročníka na Texaskej univerzite bol s priemernými číslami (25,8 bodu, 11,1 doskoku na zápas) tak dominantný, že ako prvý nováčik vôbec získal ocenenie hráča roka vysokoškolskej ligy.

Hviezda NBA

Po prvom roku odišiel z univerzity, aby sa zapojil do draftu NBA 2007. V ňom si ho z celkovo druhého miesta vybral Seattle Supersonics.

Hneď od prvého zápasu ukazoval, že má na to, aby sa stal jednou z hviezd ligy. Po prvej sezóne bol vyhlásený za nováčika roka s priemerom 20,3 bodu, 4,4 doskoku a 2,4 asistencie na zápas.

Pred ďalšou sezónou sa tím presťahoval zo Seattlu do Oklahomy, kde zmenil názov na Thunder. Ako hráč Oklahomy Thunder sa Durant vyprofiloval medzi najjagavejšie hviezdy NBA a spoločne s Russellom Westbrookom a Jamesom Hardenom vytvorili obávanú útočnú trojicu.

Napriek fantastickým Kevinovým výkonom, keď až štyrikrát bol najlepším strelcom sezóny a v roku 2014 bol ocenený aj cenou pre najlepšieho hráča sezóny (MVP), ligu sa mu vyhrať nepodarilo.

Najbližšie k titulu sa dostal v roku 2012. Vo finále však neuspel proti Miami Heat.

Ambícia vyhrať NBA priviedla Duranta v lete 2016 do San Francisca, kde sídlil Golden State Warriors, teda tím, ktorý v predchádzajúcom ročníku prehral v základnej časti len 9 z 82 zápasov.

Najlepší „bojovník“

Durant sa okamžite zaradil do základnej zostavy tímu a jeho chuť po prsteni pre víťaza NBA sa naplno prejavila vo finálovej sérii, kde zaznamenal priemerne 35,2 bodu, 8,4 doskoku a 5,4 asistencie na zápas a bol ocenený ako najlepší hráč finálovej série (NBA Finals MVP), no omnoho väčším ocenením bol pre neho prvý titul NBA.

O rok na to si Durant vo finále NBA zopakoval opäť aj individuálne ocenenie a aj zisk majstrovského prsteňa.

Tretia sezóna v drese „bojovníkov“ bola poznačená Durantovými zdravotnými problémami, ktoré vyvrcholili až roztrhnutím achilovej šľachy v piatom zápase finálovej série.

Napriek tomu, že bolo jasné, že vynechá celý nasledujúci ročník, o Kevina, ktorý sa rozhodol nevyužiť hráčsku opciu s Warriors, sa tímy NBA len tak trhali.

Pred aktuálnou sezónou ho napokon získal Brooklyn Nets. Durant podpísal lukratívny štvorročný kontrakt na 160 miliónov dolárov.

ano, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VISKUPIČ: Predčasné voľby sú jediným riešením

Za SaS môžem povedať, že predčasné voľby sú v tejto vypätej situácii jediným riešením, chc…