Domov Cestovanie 7 najzaujímavejších miest a pamiatok v talianskom mestečku Sorrente

7 najzaujímavejších miest a pamiatok v talianskom mestečku Sorrente

0
0

Mestečko Sorrento sa nachádza približne 50 kilometrov od mesta Neapol a je obklopené skalnatými útesmi, ktoré stúpajú až 55 metrov nad morom. Vo svojej histórii bolo Sorrento ovládané Grékmi, Rimanmi, Francúzmi či Španielmi. Vplyvy týchto národov vidieť v jeho architektúre a dokonca je počuť náznaky španielčiny v miestnom dialekte. Vybrali sme sedem najzaujímavejších miest a pamiatok, ktoré sa oplatí pri návšteve tohto mesta vidieť.

Marina Grande a Marina Piccola

Marina Grande

Dva prístavy, Marina Grande a Marina Piccola, sa rozprestierajú pozdĺž strmého pobrežia. Samotné pobrežie má jedinečnú atmosféru, krásnu promenádu, ktorá je lemovaná reštauráciami s morskými plodmi a terasami s výhľadom na more.

V mestečku je rozšírené rybárstvo, samotní rybári zásobujú práve miestne reštaurácie. Z prístavov sa môžete dostať trajektami či výletnými loďami do Capri, do Neapola, na pobrežie Amalfi či na ostrovy Ischia a Procida.

Kláštor San Francesco

Kláštor San Francesco

Vznik Kláštora svätého Františka sa datuje do začiatku ôsmeho storočia. Na oboch stranách kláštora sú krížové oblúky a ostatné dva majú kruhové oblúky nad osemhrannými stĺpmi.

Rovnako, ako v ostatných budovách, ktoré sa v Sorrente nachádzajú, tak aj v tomto kláštore je možné vidieť nejaké časti starších stavieb. Tri rohové stĺpy v tomto kláštore boli napríklad kedysi súčasťou pohanských chrámov.

Bagni della Regina Giovanna

Villa Pollio Felice (vpravo dole) a pod ňou prírodný bazén Regina Giovanna.

V časti Capo di Sorrento sa nachádzajú zrúcaniny rímskej vily, Villa Pollio Felice z prvého storočia pred naším letopočtom. Jedna z jedinečných vecí v meste Sorrento je možnosť zaplávať si v krásnom prírodnom bazéne pod touto vilou.

Oddelený od mora skalným oblúkom je bazén obklopený strmými skalnými útesmi. Hoci existuje veľa pláží v meste Sorrento, plávanie na tomto mieste je nezabudnuteľným zážitkom.

Bazilika Sant′ Antonino

Bazilika je pomenovaná podľa patróna Sorrenta, svätého Antona. Ide o najstarší kostol mesta, ktorý sotva vyzerá ako kostol zvonku. Interiér tejto baziliky zaujme už na prvý pohľad.

Zaujímavosťou je aj pozlátený strop, vo vstupnej hale pri predných dverách je zas vyobrazená veľryba. Tento svätec vykonal početné zázraky, vrátane toho, v ktorom zachránil dieťa z brucha veľryby. Jeho pozostatky sa nachádzajú pod barokovým interiérom v krypte z 18. storočia.

Villa Comunale

Vyhliadka na Villa Comunale

Jedným z najzaujímavejších zážitkov a určite jednou z najromantickejších vecí v meste Sorrento je sledovať západ slnka z terasy pri Villa Comunale, v parku v blízkosti kláštora San Francesco.

Park je priamo nad prístavom Marina Grande a výhľady smerujú do rušného prístavu plného farebných lodí. Za hranicami, hľadiac na východ naprieč  Neapolským zálivom, je známa sopka Vezuv.

Múzeum Correale di Terranova

Múzeum, ktoré začalo s umeleckými zbierkami z mnohých domov rodiny Correale v Neapole a Sorrente, bolo opísané ako „najkrajšie provinčné múzeum v Taliansku“.

V múzeu sa nachádzajú obrazy zo 17. a 18. storočia, v jeho zbierkach nájdete aj české a muránske sklo, reliéfy či nábytok z Augustovskej doby a krásne neapolské maľby.

Archeologické múzeum

Ďalším zaujímavým miestom v Sorrente je Archeologické múzeum, ktoré sa nachádza v neoklasicistickej vile Fiorentino. Vidieť tam môžete zbierky plné sochárskych diel, dekoratívneho umenia a artefaktov každodenného života miestneho obyvateľstva.

Radoslav Hoppej, foto: depositphotos

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Najvhodnejšie potraviny pre správne naštartovanie dňa

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa. Toto je jedna z najdôležitejších zásad zdravého živo…