Domov Prominenti 7 slávnych ľudí, ktorí vás inšpirujú, aby ste sa nikdy nevzdali

7 slávnych ľudí, ktorí vás inšpirujú, aby ste sa nikdy nevzdali

0
0

„Nikdy sa nevzdávajte.“ Táto fráza je pravdepodobne jednou z najviac klišé, ktorú počúvame z každej strany. No keď sa nad týmito tromi slovami zamyslíme, majú naozaj veľkú silu. Vybrali sme 7 príbehov slávnych ľudí, ktoré vás budú inšpirovať, aby ste sa nikdy nevzdali.

J.K. Rowlingová

J.K. Rowlingová bola čerstvo po rozvode, odkázaná na sociálnu pomoc, takže jej život vyzeral v tom období naozaj zle. O tri roky neskôr vyšla jej prvá kniha s príbehmi o mladom čarodejníkovi Harrym Potterovi a jej život sa zmenil.

Vedeli ste o tom, že najprv bola niekoľkokrát odmietnutá vydavateľstvami? Kým jej malé vydavateľstvo Bloomsbury v Londýne dalo šancu vďaka osemročnej dcére generálneho riaditeľa, ktorá si príbeh o Harrym zamilovala hneď pri prvom čítaní.

Dnes už asi nikomu netreba pripomínať, ako šťastne pokračoval a pokračuje príbeh jednej z najznámejších spisovateliek na svete.

Stephen King

King žil v prívese so svojou ženou, tiež spisovateľkou, a obaja pracovali na viacerých miestach len, aby vedeli uživiť svoju rodinu. Boli tak chudobní, že si oblečenie na svadbu len požičali a zbavili sa telefónu, lebo si ho nemohli dovoliť platiť.

King začal písať už ako 14-ročný chlapec, dokonca si odmietnutia, ktoré mu na jeho príbehy chodili, zbieral, a aj to ho motivovalo, aby sa nevzdal. Za svoj prvý príbeh si zarobil 35 dolárov. Ani jeho prvá kniha, ktorú vydal, nemala predpokladaný úspech. No ani to ho nezlomilo a pokračoval ďalej.

Jim Carrey

Keď mal herec 14 rokov, jeho otec prišiel o prácu a jeho rodine sa začali ťažké časy. Presťahovali sa do dodávky na trávnik príbuzného. Keď mal len 16 rokov, tak opustil školu, aby sa začal venovať práci na plný úväzok a mohol tak pomôcť svojim rodičom.

Napriek ťažkému detstvu a dospievaniu sa ani tento herec nevzdal svojich snov a postupne sa mu podarilo dostať sa medzi tie najväčšie hviezdy Hollywoodu.

Sarah Jessica Parkerová

Sarah Jessica Parkerová sa narodila v chudobnom mestskom baníckom mestečku, bola najmladšou zo štyroch detí. Rodičia sa rozviedli, keď mala dva roky a jej matka sa krátko potom znova vydala a mala ďalšie štyri deti.

Parkerovej nevlastný otec, vodič nákladného auta, často nemal prácu, takže už ako malá začala spievať a tancovať, aby tak pomohla svojej rodine. Napriek ťažkým časom ju jej mama podporovala v záujme o umenie.

Rodina sa presťahovala do Cincinnati, kde bola Jessica zapísaná na školu baletu a divadla. Keď mala 11 rokov, rodina išla na výlet do New Yorku, aby mohla nádejná herečka absolvovať konkurz na hru na Broadwayi.

Nakoniec sa jej podarilo uspieť. A pracovala na sebe i naďalej, jedným z jej najväčších úspechov je hlavná postava v seriáli „Sex v meste“.

Shania Twain

Jej rodičia sa rozviedli, keď mala dva roky, a zriedka videla svojho otca. Jej matka a nevlastný otec mali problémy s alkoholom, a tak začala Twain už ako 8- ročná spievať, aby zarobila peniaze pre seba a svoju rodinu.

Keď mala speváčka 21 rokov, jej rodičia prišli o život, a tak prestala s kariérou, aby sa mohla postarať o svojich troch súrodencov. Až keď jej najmladší brat doštudoval, tak sa opäť vrátila k spevu.

Emily Blunt

Jedna z najúspešnejších herečiek súčasnosti trpela ako dieťa tým, že sa hanbila rozprávať na verejnosti, pretože sa zajakávala. Všetko sa to zmenilo, keď ju jeden z jej učiteľov povzbudil, aby vyskúšala školskú hru.

Jej výkon, vzhľadom na to, že mala problém rozprávať, nestál za veľa. Postupne sa jej však podarilo zbaviť sa zajakávania a dnes je z nej úspešná herečka, ktorá nemá problém vystupovať na verejnosti.

Oprah Winfrey

Winfrey bola údajne obeťou sexuálneho zneužívania a bola opakovane bitá jej bratrancom, strýkom a rodinným priateľom. Neskôr otehotnela a porodila dieťa vo veku 14 rokov, ktoré zomrelo o dva týždne neskôr.

Ona sa však nevzdala a dokončila strednú školu s vyznamenaním, získala plné štipendium na vysokú školu a popri štúdiu pracovala v televízii. Dnes je z nej jedna z najúspešnejších moderátoriek v Amerike.

Radoslav Hoppej, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Prominenti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…