Domov Cestovanie 7 zaujímavých miest hlavného mesta Dánska, ktoré by mal vidieť každý turista

7 zaujímavých miest hlavného mesta Dánska, ktoré by mal vidieť každý turista

0
0

Dánsko je najmenšou škandinávskou krajinou, no ani táto posledná priečka mu neuberá na atraktivite. Napriek tomu, že Dánsko možno nepatrí k miestam prvého výberu na výlet či dovolenku, tak v posledných rokoch si čoraz viac získava priazeň ľudí.

Pozreli sme sa na hlavné mesto tejto krajiny, ktorým je Kodaň a 7 miest a pamiatok, ktoré by mal pri návšteve tohto mesta vidieť každý správny turista. Už ste v tomto meste boli?

Nyhavn

Keď sa povie Kodaň, tak asi každého človeka ako prvé napadnú pestrofarebné domčeky, ktorých je tam neúrekom. Medzi jednu z najznámejších oblastí mesta patrí Nyhavn, kde môžete vidieť práve tieto farebné domčeky zo 17. storočia, v ktorých sa nachádzajú v súčasnosti reštaurácie či bary.

S Dánskom je spätý aj spisovateľ Hans Christian Andersen, ktorý vraj na týchto miestach napísal jednu zo svojich rozprávok, Princezná na hrášku.

Nyhavn.

Tivoli Gardens

Navštevovaným miestom Kodane je aj ich národný lunapark, ktorý bol postavený v roku 1843. Jeho zaujímavosťou je aj to, že napriek tomu, že si zachoval historický šarm, tak je plný moderných atrakcií. A jednotlivé atrakcie sa budú páčiť nielen vašim deťom, ale určite aj vám.

Tivoli Gardens.

Zámok Christiansborg

V Kodani a celkovo v Dánsku je možné nájsť viacero krásnych a zaujímavých zámkov, ktoré svojím architektonickým riešením dotvárajú charakteristickú atmosféru krajiny.

Jedným z najznámejších zámkov v Kodani je Zámok Christiansborg, v ktorom môžete nájsť viaceré zaujímavé výstavy, ktoré sa oplatí vidieť.

Christiansborg.

Tower

Ak vám nerobia problémy výšky, tak nevynechajte výhľad na Kodaň z navyššej veže mesta. V tomto prípade ani nemusíte šľapať desiatky schodov, ako to u veží zvykne bývať, pretože táto má vlastný výťah.

Dokonca je na tejto veži obmedzený aj počet osôb, a tak sa nemôže stať, že by ste sa pri výhľade na mesto museli tlačiť s inými turistami. A ak máte chuť na jedlo, tak po ceste na vrchol veže sa nachádza aj cenovo dostupná reštaurácia.

Socha Malej morskej víly

Na prvý pohľad možno obyčajná socha patrí k tým najnavštevovanejším miestam v Kodani. Viete prečo? Táto socha je postavená na počesť spisovateľa Hansa Christiana Andersena a jeho rozprávky o Malej morskej víle. A nenájde sa človek, ktorý by si s touto sochou nemal chuť urobiť nejakú tú selfie fotku na pamiatku.

Socha Malej morskej víly.

Vyhliadkové plavby mestom

Kodaň je známa aj tým, že medzi hlavné dopravné prostriedky patria, hneď po bicykloch, lode. A tak si môžete vychutnať toto mesto práve z niektorej vyhliadkovej lode, nástupných miest je hneď niekoľko, takže sa nemusíte báť, že by sa vám nejaká loď neušla.

Dánska národná galéria

Medzi najnavštevovanejšie miesta Kodane patrí bezpochyby aj ich národná galéria. Zaujímavosťou tejto galérie je aj to, že vstup do nej je bezplatný, čo sa určite páči každému turistovi.

Národná galéria.

Vidieť tam môžete veľa zaujímavých diel zo zbierok nielen dánskeho, ale aj svetového maliarskeho umenia niekoľkých storočí.

Radoslav Hoppej, foto: depositphotos

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …