Domov Cestovanie 8 miest vyrobených z ľadu a snehu, ktoré vám svojou krásou vyrazia dych

8 miest vyrobených z ľadu a snehu, ktoré vám svojou krásou vyrazia dych

0
0

Nádherné sochy či budovy vytvorené výlučne z ľadu a zabaleného snehu. Čo na to poviete? Na prvý pohľad môžu pôsobiť chladne, no ich nádhera doslova zahreje pri srdci. Vybrali sme niekoľko krásnych miest vo svete, ktoré vznikli z ľadu a snehu.

Snežný hrad vo Fínsku

Tento snehový hrad v Kemi je už od roku 1996 miestom nádherných ľadových sôch a zamrznutej krásy. Každú sezónu je stavba postavená v inom architektonickom štýle a celá výstavba trvá približne šesť týždňov.

Súčasťou hradu je aj ľadová reštaurácia, kde si môžu hostia pochutnať na špecialitách, akou je napríklad údená sobia polievka. Na hrade sa tiež nachádza ľadová kaplnka, v ktorej sa zvyknú konať svadobné obrady alebo krsty.

Ľadový hotel v Rumunsku

Hostia sa môžu ubytovať v niektorej z hotelových izieb, v ktorých je teplota približne pod nulou alebo môžu v blízkosti hotela využiť súkromné iglu. Najesť sa môžu v reštaurácii Chalet Balea Lac, kde sa podávajú tradičné transylvánske a rumunské jedlá.

Hotelový zimný park ponúka klasické zimné aktivity, ako je lyžovanie, snowboarding a korčuľovanie, ale tiež sa tam organizujú boje so snehovými guľami či súťaže v stavaní snehuliakov.

Ľadový palác v Petrohrade

Tento ľadový palác je kópiou originálu postaveného v roku 1740 pre cisárovnú Annu Ioannovnu, ktorého súčasťou bola aj záhrada plná ľadových sôch či ľadových vtákov a nábytok vyrobený z ľadu. Súčasný palác je vyrobený z viac ako troch ton ľadu z okolitých jazier.

Hotel De Glace v Quebec City

Ďalším jedinečným ľadovým hotelom je nádherný Hotel ktorý sa otvára pre verejnosť vždy začiatkom januára. Hotel je vyrobený takmer výlučne zo snehu a ľadu a každú zimu mení dizajn a tvar. Jeho súčasťou je aj ľadová kaplnka, v ktorej sa može zosobášiť každý, kto po tom túži.

Schneedorf

V nadmorskej výške okolo 2 000 metrov nad morom sa nachádza Schneedorf– prvá rakúska dedina tvorená viacerými iglu.

V dedine je možné ubytovať sa a rovnako sú v ponuke napríklad workshopy, počas ktorých sa dozviete aj to, ako správne tvarovať sneh, aby ste si mohli postaviť aj vlastné iglu.

Medzinárodný festival sochárstva ľadu a snehu Harbin

Takmer 30 rokov sa tisícky ľudí zúčastňujú tohto festivalu sochárstva ľadu a snehu v Harbin v severovýchodnej Číne, aby boli svedkami oslnivých ľadových diel.

Kusy ľadu sú privádzané zo zamrznutej rieky Songhua a formované talentovanými sochármi do výtvorov životných rozmerov, ktoré sú umiestnené po celom meste.

Organizátori hovoria, že park priťahuje každý rok viac ako milión návštevníkov, z ktorých mnohí sú turisti z južnej Číny, ktorí chcú aspoň na chvíľku zažiť sneh a zimu na vlastnej koži.

Hotel Sorrisniva Igloo

Najsevernejší hotel na svete, hotel Sorrisniva Igloo v Nórsku, bol prvýkrát postavený už pred 20 rokmi. V súčasnosti hotel pozostáva z 26 izieb, štyroch apartmánov, kaplnky a ľadového baru. To všetko bohato zdobené ručne vyrezávanými umeleckými dielami.

Tatranský ľadový dóm

Vedeli ste, že aj Slovensko sa môže pochváliť ľadovým kráľovstvom? Každoročne sa na Hrebienku vo Vysokých Tatrách postaví Tatranský ľadový dom, ktorý láka nielen domácich, ale aj zahraničných turistov.

Tento rok tam nájdete ľadovú repliku slávnej Katedrály Notre-Dame, tiež nazývanej Chrám Matky Božej v Paríži. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 225 ton ľadu a najvyšší bod stavby dosahuje výšku 11,5 metra.

Radoslav Hoppej, foto: internet, depositphotos

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …