Domov Zaujímavosti 9 filmov herečky Cameron Diaz, v ktorých ukázala, že herecký talent má v sebe

9 filmov herečky Cameron Diaz, v ktorých ukázala, že herecký talent má v sebe

0
0

Americká herečka Cameron Diaz patrí k tým najznámejším a najobsadzovanejším herečkám posledných rokov. Jej herecká kariéra je plná nejedného úspešného filmu, ktorý si získal divákov po celom svete. Krásnu blondínku sme mohli vidieť v komédiách, ale aj vo vážnejších snímkach. Vybrali sme 9 filmov herečky Cameron Diaz, v ktorých ukázala, že herecký talent má jednoducho v sebe.

Maska

Film Maska je dnes považovaný za jeden z najkultovejších filmov. Hlavnú úlohu si v ňom zahral Jim Carrey, ktorý stvárnil bankového úradníka Stanleyho Ipkissa.

Tomu sa nedarí nielen v práci, ale ani v láske. Všetko sa však zmení v deň, keď sa mu do rúk dostane starobylá drevená maska. Keď si ju nasadí, premení sa na bytosť, ktorá má schopnosti kresleného hrdinu a využíva animované rekvizity.

Práve v tejto komédii si prvýkrát zahrala aj Cameron Diaz. Film bol dokonca nominovaný na Oscara pre najlepšie vizuálne efekty.

Charlieho anjeli

Šéf hi‑tech spoločnosti bol unesený priamo zo svojej kancelárie. V ohrození sú nielen miliónové zisky firmy, ale aj tisíce nevinných ľudí.

Na scénu nastupuje trio špičkových agentiek – Natalie, Dylan a Alex, ktoré pracujú pre súkromnú detektívnu agentúru istého Charlieho.

Herečka si zahrala jednu z hlavných postáv a úspech filmu nenechal na seba dlho čakať.  Svedčí o tom aj skutočnosť, že o pár rokov neskôr boli natočené jeho voľné pokračovania.

Niečo na tej Mary je

Mary je krásna, šikovná, veľmi milá a dokonca aj bohatá. Každý kto ju spozná, sa do nej skôr či neskôr zamiluje. Rovnako to platí aj v prípade Teda, ktorý o nej sníval už na strednej škole.

Napriek jeho výzoru tínedžera so strojčekom na zuboch Mary príjme jeho ponuku ísť s ním na maturitný ples. V predvečer plesu sa však Ted zľakne a utečie.

Po 13 rokoch si uvedomí, že Mary ešte stále miluje a rozhodne sa ju vypátrať. Najme si na to súkromného detektíva, ktorému sa podarí krásku vypátrať, no hneď ako ju uvidí, zaľúbi sa do nej. Kto krásnu Mary nakoniec získa?

Prázdniny

Film Prázdniny vybočuje z označenia „tuctovej romantickej komédie“. V hlavnej úlohe sa herečka objavila spolu so známou herečkou Kate Winslet, s komikom Jackom Blackom a talentovaným hercom Judom Lawom.

Na prvý pohľad nevinný nápad vymeniť si na pár dní domovy zmení hlavným predstaviteľkám život od úplných základov.

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

June (Cameron Diaz) sa dá v lietadle do reči s okuzľujúcim a trochu tajomným spolucestujúcim Royom Millerom (Tom Cruise). Lietadlo spadne do kukuričného poľa a haváriu nikto, okrem nich, neprežije.

June nemá ani chvíľku, aby si vydýchla a už sa ocitá spolu s tajným agentom na divokej ceste okolo sveta, vyhýba sa strelám v Bostone, skáče po strechách v Rakúsku a uteká pred býkmi v Seville.

Dvaja rozdielni ľudia z odlišných svetov sú odrazu odsúdení na to, čomu sa chceli za každú cenu vyhnúť, a to vzájomnej dôvere.

Svadba môjho najlepšieho priateľa

Julianne, ktorú si vo filme zahrala Julia Roberts, sa s Michaelom rozišla pred deviatimi rokmi. Stali sa z nich najlepší priatelia a keď ešte stále zamilovaný Michael naliehal, Julianne mu sľúbila, že ak sa do tridsiatky nevydá, tak sa stane jeho ženou.

Do narodenín chýba Julianne iba pár dní a hromada Michaelových odkazov na záznamníku ju desí. Skutočnosť je však celkom iná. Michael sa síce chce stále oženiť, no s inou ženou (Cameron Diaz).

Ako jej to mohol urobiť? Sotva sa Julianne trochu spamätá zo záchvatu akútnej žiarlivosti, pochopí, že Michael nie je len najlepší priateľ, ale zároveň aj najlepší chlap na celom svete. Chlap, ktorého vždy milovala.

Mrcha učiteľka

Herečka si v tomto filme zahrala učiteľku Elizabeth Halseyovú, ktorá je však hlúpa a nevychovaná. Pije, berie drogy a jej jediným cieľom je nájsť si chlapa, ktorý sa o ňu postará a ona bude môcť svoju kariéru učiteľky definitívne ukončiť.

Keď sa s ňou rozíde jej snúbenec, vymyslí plán, ako získať istého bohatého a dobre vyzerajúceho muža. Jej bizarný plán a bláznivé následky šokujú nielen študentov, ale aj kolegov a v niektorých situáciách aj ju.

Vanilkové nebo

V dnes už kultovom filme si jednu z hlavných postáv zahral herec Tom Cruise. Ten stvárnil mladého newyorského nakladateľa a známeho sukničkára Davida Aamesa.

Užíva si život so všetkým, čo k tomu patrí. Je pohľadný, charizmatický, plný elánu a navyše ani zďaleka nemusí rátať každý dolár. Napriek tomu, že sa vôbec nemá zle, tak má stále pocit, že mu niečo uniká.

Počas jednej noci stretáva dievča svojich snov, Sofiu (Cameron Diaz), a aj keď je veľkým stratégom ľúbostných pletiek, vzápätí ju stráca. Davidova priateľka čoskoro pochopí, že on sa Sofie len tak ľahko nevzdá.

Automobilová nehoda, pri ktorej je David ťažko zranený je poslednou bodkou za ich vyhroteným vzťahom.

Pre moju sestru

Herečka si vo filme zahrala postavu matky rodiny troch detí, ktorej najstaršia dcéra je smrteľne chorá.

Príbeh plný ľudských emócií približuje aj život jedenásťročnej Anny Fitzgerald, ktorá má byť darcom pre svoju chorú sestru, ale nakoniec sa začne domáhať práva rozhodovať o svojom tele.

Rozhodnutie malého dievčatka prinesie do rodiny nejeden konflikt, no v závere príde k víťaznému pochopeniu oddanosti, dôstojnosti a významu rodiny.

Radoslav Hoppej, foto: internet

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Čo asi z neho bude?

Niektorí z nás rozmýšľajú o svojom osudovom povolaní takmer celý život a aj tak ho napokon…