Domov Zaujímavosti 9 filmov známeho herca Seana Penna, v ktorých zahviezdil

9 filmov známeho herca Seana Penna, v ktorých zahviezdil

0
0

Americký herec Sean Penn patrí k tým najtalentovanejším a najznámejším hercom sveta. Za svoje výkony získal už dvakrát ocenenie Oscara a rovnako tak je známy aj ako režisér nejedného úspešného filmu. Vybrali sme 9 jeho filmov, ktoré sa určite oplatí vidieť.

Tajomná rieka

Vo filme Tajomná rieka si herec zahral postavu Jimmyho Marcusa. Sean Devine (Kevin Bacon) a Dave Boyle (Tim Robbins) sú jeho najlepšími priateľmi už od detstva.

Ich posledné stretnutie však nie je vôbec príjemné, pretože Sean ako policajt vyšetruje prípad smrti Jimmyho najstaršej dcéry Katie.

Okolnosti jej smrti sú veľmi záhadné, a tak Seanovi neostáva nič iné, len si vybrať jednu z mnohých stôp a veriť, že sa mu podarí prípad objasniť.

Milk

Snímka Milk bola natočená podľa skutočných udalostí. Režisér Gus Van Sant a Sean Penn oživili príbeh človeka, ktorý je dodnes považovaný za jedného z najväčších mučeníkov americkej histórie.

V roku 1978 bol na Harveyho Milka spáchaný atentát kvôli jeho sexuálnej orientácii a svet tak prišiel o jedného z najcharizmatickejších vodcov spravodlivosti.

Ja som Sam

Herec stvárnil v tomto filme postavu starostlivého otca Sama Dawsona, ktorý miluje svoju dcéru Lucy (Dakota Fanning). Problém je však v tom, že jeho mentálny vývoj sa zastavil zhruba na úrovni sedemročného dieťaťa.

S pomocou priateľov sa Samovi darilo prekonávať všetky úskalia otcovstva do momentu, kedy sociálny pracovník začne tlačiť na úrady, aby bola Samovi dcéra odobratá, pretože ho začína mentálne prevyšovať.

Prípadu sa ujíma Rita Harrisonová (Michelle Pfeiffer), skúsená právnička, ktorá kvôli kariére akosi zabudla na vlastného syna. Popri snahe pomôcť Samovi si aj ona sama uvedomí, čo je to rodičovská láska.

Gunman: Muž na odstrel

Sean Penn si vo filme zahral bývalého žoldniera a zabijaka Jima Terriera, ktorý sa snaží svoju minulosť nechať za sebou. Tajné služby sa však svojich bývalých zamestnancov len tak ľahko nevzdávajú.

Jimy zistil, že organizácia, pre ktorú roky pracoval, nie je taká ako si myslel, a nevedomky bol na strane zla. Snaží sa z nej dostať, no jeho bývalí kolegovia dostali jasný príkaz, a to zabiť ho. Podarí sa mu prežiť?

Fair game

Herečka Naomi Watts si zahrala vo filme vysokú dôstojníčku CIA v oddelení proti šíreniu jadrových zbraní. Jej manžel Joe, ktorého si zahral Sean Penn, je vyslaný do Afriky, aby overil pravdivosť dohadov o predaji obohateného uránu do Iraku.

Nič sa mu však nepodarí odhaliť, a o svojej misii píše aj článok do novín. Jeho zistenia však so sebou prinášajú nečakané problémy.

Utajovaná identita jeho manželky je čoskoro prezradená, a tak sa spúšťa lavína, kedy sa im začne rúcať nielen pracovný, ale aj súkromný život.

Strom života

Hviezdne obsadenie filmu Strom života len podčiarklo krásnu a silnú myšlienku filmu. Jednu z hlavných postáv si zahral práve Sean Penn, okrem neho môžete v tomto filme vidieť napríklad aj Brada Pitta.

Dej filmu sa odohráva v 50. rokoch minulého storočia v Texase. Jack O’Brien si prešiel detstvom plným hier a radosti.

To sa však mení počas obdobia dospievania, ktoré mu prináša viacero problémov a komplikácií. Jack je stratenou dušou v modernom svete. Film je poctou životu, prírode a svetu okolo nás.

Všetci kráľovi muži

Sean Penn sa tentokrát spolu s hereckými hviezdami Judom Lawom, Kate Winslet a Anthonym Hopkinsom predstavujú spoločne v zaujímavom príbehu obyčajného muža, ktorému politická kariéra, korupcia a zrada úplne pokrivili charakter.

Film bol natočený podľa klasického románu Roberta Penna Warrena z roku 1946, za ktorý získal spisovateľ dokonca aj Pulitzerovu cenu.

Lovci mafie

Dej filmu sa odohráva v roku 1949, v Los Angeles, kde vládne gangster Mickey Cohen, ktorého stvárnil Sean Penn. Ten riadi väčšinu nelegálnych aktivít v meste, vrátane obchodovania s drogami a zbraňami.

O jeho ochranu sa starajú nielen jeho kumpáni, ale aj podplatená polícia a skorumpovaná politická elita. Cohen má pod kontrolou takmer všetkých, výnimkou je len tajná jednotka losangeleskej polície, ktorá sa snaží jeho svet raz a navždy zničiť.

Tu to musí byť

Cheyenne (Sean Penn) je bývalou rockovou hviezdou, stále sa oblieka v štýle gothic a žije v Dubline zo svojich autorských honorárov. Smrť jeho otca, s ktorým nekomunikoval vyše 30 rokov, ho privádza opäť do New Yorku.

Tam zisťuje, že jeho otec sa celý život snažil pomstiť za mesiace strávené v koncentračnom tábore v Poľsku. Cheyenne sa rozhodne pokračovať tam, kde jeho otec skončil a vydáva sa na cestu pomsty.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Skryté talenty známych ľudí, ktorým nebudete veriť

Každý človek má na niečo talent. Rovnako to platí aj o známych ľuďoch. Tí majú popri talen…