Domov Zaujímavosti 10 romantických filmov, ktoré by ste si mali určite pozrieť. Je medzi nimi váš obľúbený?

10 romantických filmov, ktoré by ste si mali určite pozrieť. Je medzi nimi váš obľúbený?

0
0

Romantické filmy si nachádzajú zakaždým divákov a fanúšikov po celom svete. Ak aj vy patríte k romantickým dušiam, tak týchto 10 filmov by ste si mali určite pozrieť. Ktorý z nich je váš najobľúbenejší?

Titanic

Príbeh hlavných predstaviteľov Rose a Jacka je dnes už doslova kultovým a zobrazuje jeden z najkrajších a najžiadanejších milostných vzťahov všetkých čias.

Od chvíle, keď na seba Rose a Jack na legendárnej lodi Titanic natrafili, šialená chémia medzi nimi sa nedala ignorovať. Ich šťastiu však zabráni tragédia.

To, že film sa stal úspešným je zásluhou aj skvelých hereckých výkonov Kate Winslet a Leonarda DiCapria.

Pýcha a predsudok

Klasický román Jane Austenovej patrí medzi tie najpopulárnejšie knižné príbehy, pretože romantika medzi Elizabeth Bennetovou a pánom Darcym je jednoducho nezabudnuteľná.

Aj táto krásna adaptácia sa dočkala filmového spracovania v roku 2005. Film rozpráva príbeh pýchy chudobnej dievčiny a predpojatého bohatého chlapíka, ktorí sa do seba zamilujú, dokonca aj keď každá kosť v ich telách protestuje.

Po nekonečných zákrutách a iných romantických zápletkách nakoniec skončia spolu. V podstate vytvárajú šablónu pre každý vzťah lásky a nenávisti.

Becoming Jane

Becoming Jane je ďalším románom z pera Jane Austenovej. Mnohí ľudia veria, že príbeh bol inšpirovaný samotnou autorkou a jej skutočnou zakázanou láskou v deväťdesiatych rokoch 18. storočia.

Z biografického románu Vášeň a cit založeného na liste, ktorý napísala priateľovi, sa totiž dozvedáme o jej dlhotrvajúcej romantickej láske k chudobnému írskemu právnikovi menom Tom Lefroy. Ide o veľmi zaujímavé spracovanie, ktoré sa určite oplatí pozrieť.

Zamilovaný Shakespeare

Tento film zobrazuje Shakespeara ako bojujúceho dramaturga a herca, ktorý hľadá múzu. Keď sa stretne s Violou de Lesseps, herečkou, ktorá miluje Shakespearove hry, musí sa stať mužom, ktorý bude nasledovať svoj sen, pretože ženy nemôžu konať.

Obaja sa do seba okamžite zamilujú a séria chýb, ktoré nasledujú, končí inšpiráciou pre Rómea a Júliu. Napriek tomu, že tento milostný príbeh nie je pravdivý, tak vám prinesie najslávnejšiu hru Shakespeara v úplne novom svetle.

Hriešny tanec

Čo by to bol zoznam romantických filmov bez Hriešneho tanca? Príbeh približuje letnú romancu inštruktora tanca Johnnyho a mladučkej dievčiny Baby.

Dnes je tento film už kultovou záležitosťou, a scéna, kedy Baby skočí pri tanci do jeho náručia a on ju zdvihne nad seba je ikonickou. Súhlasíte?

Láska nebeská

Mnohí fanúšikovia považujú tento film za viac ako len vianočný film, pretože film približuje osem vzájomne prepojených romanticky ladených príbehov.

Existuje veľa stresujúcich momentov spojených s láskou, to ako sa mladý Sam vracia na letisko, aby sa rozlúčil so svojou láskou zo základnej školy, než odletí cez oceán, až do chvíle, kedy Mark vyznáva svoju lásku manželke svojho najlepšieho priateľa prostredníctvom poznámkových kariet.

Film skúma lásku zo všetkých uhlov a je skutočne úžasný.

Twilight

Mladý chlapec menom Edward prichádza do novej školy, kde sa spoznáva s Bellou. Akonáhle sa do seba zamilujú, Bella odmieta nechať čokoľvek zasahovať do ich vzťahu, nevadí jej dokonca ani to, že Edward je nesmrteľný upír.

Ich príbeh bol spracovaný najprv knižne, a už knihy si získali veľké množstvo fanúšikov, ktorých počet sa filmovým spracovaním len zvýšil. Dnes už pod súhrnným názvom Twilight saga nájdete päť celovečerných romanticko-fantazijných filmov.

Svadba v trojici

Príbeh približuje dve mladé ženy, Rachel a Luce, ktorých vzťah začína na báze priateľstva, no postupne začínajú zápasiť s pocitmi skutočnej lásky.

Napriek tomu, že Rachel je vydatou ženou. Nakoniec sa musí rozhodnúť medzi svojím stabilným vzťahom s manželom a jej vzrušujúcou novou romantickou láskou k Luce.

Duch

Duch je dramaticko-romantický film, v ktorom hrá hlavnú postavu Patrick Swayze, ďalej Demi Mooreová a Whoopi Goldbergová. Film približuje lásku dvoch mladých ľudí a to, aká je silná aj keď jeden z nich zomrie.

Film bol trikrát nominovaný na Oscara v kategórii Najlepší film, Najlepší originálny scenár a Najlepšia herečka vo vedľajšej úlohe.

Mamma Mia

Film, ktorý sa musí páčiť nielen nadšencom muzikálov. Ak máte chuť na trochu romantiky spojenej s vtipom a nádhernými scenériami gréckych ostrovov, film Mamma Mia nesmie vo vašom výbere chýbať.

Mladej Sophie v živote chýba jediné, jej otec. Keďže sa vydáva, využije túto príležitosť na to, aby na svadbu pozvala troch svojich potenciálnych otcov, bývalých priateľov svojej matky, ktorá samozrejme o tom nevie.

Ba čo viac, ani ona sama netuší, ktorý z nich by mohol byť otcom Sophie. A práve to je zárukou zápletky, ktorá v spojení so skvelými piesňami skupiny Abba a hereckými výkonmi Meryl Streepovej či Piercea Brosnana, chytí za srdce každého fanúšika tohto filmového žánru.

Radoslav Hoppej, foto: internetNačítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…