Domov Šport A Oscara získava…

A Oscara získava…

0
0

Prifilmované pády, bolestivé grimasy či iné herecké kreácie akoby vytiahnuté zo strieborného plátna – azda jediný handicap atraktívnej futbalovej evolúcie. Fakt, že hráč v čistej šanci pred ťahom na bránu uprednostní krkolomný „kolaps“, leží v žalúdku zrejme každému pravému fanúšikovi. O tento neslávne známy element žiaľ nebol ukrátený ani tohtoročný šampionát.

Juhoameričania nesklamali!

O zatiaľ najväčšie cirkusové predstavenia v Rusku sa bezpochyby postarali hráči popredných juhoamerických celkov – Brazílie a Uruguaja.

Luis Suárez či Neymar, hráči disponujúci nemalým futbalovým talentom, sa počas svojho pôsobenia na turnaji neraz rozhodli premeniť útroby štadióna na šapitó a divákom predviedli niečo málo aj z tej odvrátenej strany svojho umenia.

Médiá či verejnosť s odpoveďou na seba nenechali dlho čakať. Britský denník The Sun už dokonca vyhlásil výsledky súťaže „Fallon D’Floor“ (cena o najteatrálnejší pád).

Zásah do chrbta…

…Suarez sa drží za hlavu.

Držiteľom anticeny sa jednoznačne stal Neymar. Akvizícia Paríža St. Germain ešte pred neúspešným zápasom proti Belgicku na trávniku preležala celých 14 minút.

„Všetci, čo kritizujú moje správanie na ihrisku, mi chcú iba ublížiť. Nezaujíma ma veľmi kritika,“ nechala sa počuť brazílska superhviezda po zápase s Mexikom, bohatom ako na krásne individuálne akcie, tak aj na groteskné situácie.

VAR zatiaľ nepomôže

Systém VAR (Video assistant referee), zameraný na pomoc rozhodcom v zložitých situáciách, je podľa Filipa Glovu, slovenského rozhodcu FIFA, proti simulantom bezmocný.

„Pri simulovaní nemôže byť systém VAR zatiaľ nápomocný, lebo to nemá v inštrukciách pri zasahovaní.“ Ohľadom rozšírenia funkcií systému v budúcnosti je však optimistický.

„Myslím si, že VAR bude časom zasahovať do hry aj pri simulovaní hráčov v pokutovom území. Aj pre hráčov by to bol varovný prst, aby neskúšali padať na trávnik bez príčiny.“

Legenda hovorí, že sa kotúľa ešte teraz

Veľmi zaujímavá situácia sa udiala v zápase Brazílie so Švajčiarskom. Po jednom zo súbojov sa brazílska hviezda Neymar opäť raz ocitol na zemi, pričom treba uznať, že tentoraz bolo nemožné ustáť kontakt so švajčiarskym obrancom.

To, čo však predviedol tento loptový virtuóz na zemi vyvolalo veľmi zmiešané reakcie. Najskôr sa celý svet zľakol, že má šikovný futbalista snáď odtrhnutú nohu, keď však bolo jasné, že je Neymar v poriadku, vyvolala táto situácia výbuchy smiechu ale aj šialených reakcií po celom svete.

Neymar sa totiž začal veľmi neprirodzene kotúľať po trávniku, čo množstvo tvorivcov využilo na vtipné videá. Na niektorých je z kotúľajúceho sa Neymara golfová loptička či bowlingová guľa.

Na jednom z videí sa však brazílska superhviezda zelených trávnikov, ale aj filmového plátna, zakotúľala až do vesmíru… a ktovie, možno sa kotúľa ešte teraz.


Kristián Vrábel, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
  • VIDEO: Braček je vždy po ruke

    Prekrásne video sa podarilo natočiť majiteľovi šteniatok jazvečíka. Počas spánku sa jedném…
  • VIDEO: Pre všetky ženy šoférky! :)

    Azda každý dobrý šofér ma skúsenosti s tým, keď niekto zaparkuje bezohľadne natesno k nemu…
  • VIDEO: Upratovanie hrou

    Páni, máte problém s upratovaním? Ak ste športový nadšenec, aj upratovanie vie byť zábavné…
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Braček je vždy po ruke

Prekrásne video sa podarilo natočiť majiteľovi šteniatok jazvečíka. Počas spánku sa jedném…