Domov Šport Aj oslabené ŠKP potvrdilo úlohu favorita

Aj oslabené ŠKP potvrdilo úlohu favorita

0
0

Prvé kolo nadstavby „spodnej“ skupiny Slovnaft extraligy hádzanárov dalo aj odpoveď na otázku, či posilnené Malacky uchmatnú oslabenému ŠKP nejaký bodík. Favorit však nezaváhal a ukázal svojmu súperovi, ako vravia hádzanári v Nemecku, „klare verhältnisse“ (jasné vzťahy či pomery).

O výsledku rozhodla lepšia trénovanosť

Keď sa favorit oslabí a naopak, papierový outsider posilní, predzápasové tipy sa citeľne relativizujú. Ukázal to i prvý polčas, v ktorom záhorácky nováčik „hrýzol“ svojho favorizovaného súpera a prvé dejstvo dokonca vyhral.

Po obrátke sa ale ukázala lepšia trénovanosť bratislavského celku, predovšetkým jeho kondičné prednosti, ktorými svojho snaživého súpera doslova sfúkol z palubovky. Tréner Rudi Pátek, ktorý má v ŠKP pod palcom kondičnú prípravu, mohol byť teda so stavom mužstva spokojný.

A práve dominujúca kondícia, snúbená s prístupom k plneniu svojich hráčskych povinností, zdobila aj zverencov kouča Ľuba Orosza z BHA, ktorí v sobotňajšom predzápase deklasovali svojho súpera z Vajnor. Body z oboch mužských zápasov zostali teda v „domove“ ŠKP na Starých Gruntoch.

Michalovce zbíjali v Bratislave

Keď na jeseň v metropole Zemplína vyhrali obe družstvá dorasteniek so šťastím zhodne z poslednej „deviatky“ po skončení hracieho času, akoby si tam vybrali celú dávku šťastia proti nádejám Iuventy.

Mladšie dorastenky, oslabené o opory Johanovú a Jeníčkovú už od začiatku ťahali za kratší koniec a vysoko motivovaným hráčkam súpera podľahli rozdielom triedy, keď sa nedarilo najmä zvyčajným oporám Csolleovej, Špavorovej ani Kušnírovej.

Staršie dorastenky podali veľmi disciplinovaný výkon a väčšinu kvalitného zápasu, na ktorom bol prítomný aj reprezentačný tréner žien SR Ján Packa, hrali na hranici svojich možností.

Aj bez svojej zranenej najlepšej obrankyne Petrulovej si urobili proti silnému súperovi svoj rekord v počte obdržaných gólov (19!).

V závere, keď pri jednogólovom vedení ŠKP súper nepremenil šancu na vyrovnanie a rozhodol sa pre celoplošný pressing sa domáca lavička dopustila fatálnej chyby, keď sa rozhodla v rozpore s pravidlami pre oddychový čas.

Výsledkom bola strata lopty a dvojminútový trest, čo kvalitný súper využil na vyrovnanie. Skúsený tréner Kuťka si po zápase sypal popol na hlavu: „Bol som presvedčený, že predošlý timeout som si vybral skôr, než bolo uvedené v zápise.“

Ani tréner hostí Ján Beňadik nebol s remízou spokojný: „Máme – pri všetkej úcte – silnejšie družstvo než má ŠKP a takéto zápasy musíme jednoducho vyhrávať!“

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Penzie sú o tretinu vyššie ako pred 10 rokmi

Podľa údajov Sociálnej poisťovne vzrástol priemerný starobný dôchodok na Slovensku za posl…