Domov Šport Ako na hojdačke: Čím UEFA zaskočila Slaviu?

Ako na hojdačke: Čím UEFA zaskočila Slaviu?

0
0

Po senzačnom postupe cez favorizovanú Sevillu sa fanúšikovia českého klubu mohli radovať z ťažkého, no mimoriadne atraktívneho štvrťfinálového súpera. Los z 15. marca zariadil, že do Prahy zavíta londýnska Chelsea. Len pár hodín po vypredaní štadióna UEFA šokovala správou, že časť jednej z tribún bude uzavretá.

Rozprávkový dvojzápas

Slavia Praha v zostave s Miňom Stochom uhrala proti španielskemu súperovi vonku dôležitú remízu aj vďaka gólu nitrianskeho rodáka. Do domácej odvety tak išli „zošívaní“ oproti Seville s miernou výhodou.

Za stavu 2:2 však duel muselo rozhodnúť predĺženie, v ktorom naklonil misky váh na stranu hostí Vázquez. Striedajúci Van Buren strelou k zadnej žrdi vyrovnal, no k postupu to stále nestačilo.

Minútu pred koncom predĺženia si strelu Traorého zrazil do vlastnej siete Kjaer a oslavy sa tak mohli začať.

Nečakaná facka

Už vo štvrtok 28. marca o pol tretej popoludní bolo rozhodnuté, že vstupenky na zápas proti Chelsea sa do voľného predaja vôbec nedostanú. O to sa postarali majitelia permanentiek, ktorí mali nárok na vstupenku v zníženej cene od 27 do 63 €.

Pár hodín po vypredaní štadióna však predstavitelia klubu obdržali nepríjemnú správu. „Disciplinárna komisia UEFA nás pred chvíľou informovala, že uzavrela Slavii časť Tribúny Sever na zápas s Chelsea FC. Podrobnosti výroku, o aké sektory sa jedná, aj možnosti odvolania zisťujeme.

Ide o trest za vhadzovanie predmetov na ihrisko počas zápasu s Genkom,“ znelo oficiálne komuniké vedenia. „Klub sa odvolá. O ďalších krokoch budeme informovať,“ dodal Jaroslav Tvrdík, predseda predstavenstva Slavie Praha.

Úvodný duel proti anglickému gigantovi je na programe vo štvrtok 11. apríla, odveta sa odohrá o týždeň neskôr.