Domov Zdravie Ako získať „kocky“ na bruchu?

Ako získať „kocky“ na bruchu?

0
0

Veľká časť ľudí začne cvičiť preto, lebo sa im už nepáči ich nevytvarované brucho. Následne prvou vecou, ktorú začnú bezhlavo vykonávať, sú stovky brušákov, resp. iných cvikov na brucho.

Na vypracovanie brušných svalov však nepostačí iba tréning, ale je dôležité dodržiavať aj ďalšie pravidlá. Až potom bude tréning efektívny a vy nebudete čas v posilňovni tráviť nadarmo.

Brucho- brušné svaly

Táto časť ľudského tela predstavuje zväčša najproblematickejšiu oblasť, čo sa týka vytvarovania, ale aj veľkosti. Okrem podkožného tuku ho tvorí totižto aj viscelárny tuk, ktorý sa usadzuje v okolí vnútorných orgánov. Tie potom nemôžu správne fungovať a dochádza k rôznym zdravotným problémom.

Brušné svaly zostanú skryté pod tukom, nech budú akékoľvek veľké, pokiaľ sa tuku nezbavíte. Môžete dôkladne precvičovať priame, aj šikmé brušné svaly, ale kým na nich bude vrstva tuku, nikdy sa pod kožou nezačnú rysovať.

Základné tipy na získanie „kociek“ na bruchu

1. Upravte si jedálniček

Efektivita rysovania spočíva v kvalite vášho jedálnička. S nesprávnym jedálničkom bude vaša snaha márna. Preto sa snažte minimalizovať príjem polotovarov, soli a cukru. A zvýšte príjem bielkovín, zdravých tukov a zeleniny. Samozrejme, dôležitú úlohu hrá aj dostatočný príjem tekutín.

2. Pri cvičení doprajte brušným svalom aj prestávku

Pre brušné svaly platia rovnaké pravidlá, ako aj pre iné svaly. Trénujte ich teda maximálne každý druhý deň, aby mali dostatočný čas na kvalitnú regeneráciu.

3. Precvičujte brucho z každej strany

Okrem základných svalov, ako je priamy brušný sval a šikmé brušné svaly, nezabudnite precvičovať ani svaly uložené hlboko v bruchu a tiež svaly panvového dna.

4. Naučte sa pri cvičení správne dýchať

Platí tu základné pravidlo, ako pri každom cvičení a to, že s námahou prichádza výdych a s uvoľnením nádych. Pri statických cvikoch sa snažte dýchať plynule a kľudne.

5. Používajte záťaž

Ako som už spomínal v druhom bode, brušné svaly sú rovnaké svaly, ako aj iné. Preto by sa aj pri ich precvičovaní mali používať záťaže a vykonávať 3 až 4 série po 8 až 12 opakovaní. Vďaka tomu si brucho nezvykne na určitý stereotyp a bude nútené na každý ďalší tréning reagovať a zosilňovať.

Dodržiavanie týchto základných pravidiel by vám malo dopomôcť k dosiahnutiu vašich vysnívaných „kociek“ na bruchu. Samozrejme, hlavnú úlohu bude mať vždy len a len vaša pevná vôľa, bez ktorej to, bohužiaľ, nejde.

Michal Lendel, cvicte.sk, foto: instagram, muscleandfitness.com

  • Minimálna fyzická zdatnosť človeka

    Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, ako by mal vyzerať váš minimálny štandard pre fyzickú zd…
  • 7 cvikov na spevnenie ženských pŕs

    Čo je dokonalé, je podozrivé. Ale prečo sa k dokonalosti nepriblížiť, ak viete, ako na to?…
Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zdravie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Deň slovenského víťazstva a maďarskej krivdy

V týchto dňoch uplynie presne 100 rokov od chvíle, kedy bola v Trianonskom zámočku vo fran…