Domov Šport Alaphilippe obhájil titul majstra sveta

Alaphilippe obhájil titul majstra sveta

0
0

Francúzsky cyklista Julian Alaphilippe obhájil titul majstra sveta v pretekoch s hromadným štartom. Slovák Peter Sagan sa nedostal do rozhodujúceho úniku a o medaily nebojoval, obsadil 26. miesto. Ďalší traja Slováci Juraj Sagan, Erik Baška a Patrik Tybor preteky nedokončili.

Minulotýždňové majtrovstvá sveta v cestnej cyklistike v Belgicku vyvrcholili v nedeľu pretekmi mužov s hromadným štartom. Na 268,3 km dlhej trati, ktorá viedla z Antverp do Leuvenu, triumfoval Francúz Alaphilippe, keď mu vyšiel útok 17,4 km pred cieľom. Druhý finišoval Holanďan Dylan van Baarle a tretí skončil Dán Michael Valgren.

Dvadsaťdeväťročný Alaphilippe obhájil zlato z vlaňajších MS v Imole, kde zvíťazil taktiež po sólovom úniku. V nedeľu vyťažil so skvelej práce francúzskeho tímu, ktorý bol od začiatku pretekov veľmi aktívny a vďaka agresívnej taktike niekoľkokrát roztrhal pelotón. Záver si Alaphilippe režíroval sám, najprv vytvoril rozhodujúci únik 58 km pred cieľom a potom sa na stúpaní 17,4 km pred páskou osamostatnil na čele.

„Som nesmierne šťastný, poriadne si to užijem. Obhajoba titulu sú pre mňa obrovské emócie. Bol som dobre pripravený, ale mal som aj ťažké momenty. Trať mi vyhovovala. V závere som chcel zmenšiť skupinu, čo sa mi podarilo,“ uviedol Alaphilippe. Pre Francúza to bolo 37. víťazstvo v kariére.

Sagan nemal nohy na víťazstvo

Trojnásobný majster sveta a slovenské želiezko v ohni Peter Sagan nedokázal zareagovať na útok 58 km pred koncom. Po ňom sa vytvorila silná skupina, v ktorej mali zastúpenie všetky veľké cyklistické krajiny …Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…