Domov Zahraničie Americké noviny sa spojili proti negatívnym vyhláseniam prezidenta Donalda Trumpa

Americké noviny sa spojili proti negatívnym vyhláseniam prezidenta Donalda Trumpa

0
0

Minulý týždeň vyšiel v stovkách amerických denníkoch spoločný úvodník, v ktorom vydavatelia protestujú proti vyjadreniam Donalda Trumpa, ktoré ich označujú za nepriateľov ľudí.

Viac ako 350 novín v USA sa spoločne rozhodli bojovať za slobodu tlače. Svoje stanovisko zverejnili v úvodníkoch svojich novín minulý týždeň vo štvrtok. Odmietajú už nečinne akceptovať dlhotrvajúce útoky Donalda Trumpa na médiá.

Trumpove falošné správy

Americký prezident Donald Trump často napádal niektoré noviny a označoval ich ako „fake news“, teda falošné správy, pričom takto označoval všetky správy, ktoré sa mu nepáčili, alebo boli kritické voči jeho osobe. Začiatkom tohto mesiaca zas nazval novinárov aj ako nepriateľov ľudí.

Sloboda tlače na prvom mieste

Často práve prezident Donald Trump vystupoval a vystupuje proti médiám, ktoré sú voči nemu kritické. Naposledy v júli tohto roka odmietol odpovedať na otázky reportérov CNN.

Najvýstižnejšie zhrnuli kritiku v denníku New York Times, ktorý síce uznáva právo na kritiku spravodajských agentúr a médií, no nadmerné podkopávanie autority novín je nebezpečné, zvlášť ak kritika nie je opodstatnená.

Kritizovať niekoho len preto, že prináša pravdivé správy, ktoré sa mu ale nepáčia, nie je podľa nich správne. Pravdivé správy, ktoré sa nepáčia Trumpovi, nie sú falošné správy. Noviny a žurnalisti sú nevyhnutnou súčasťou demokracie a nazývať novinárov nepriateľmi ľudí je veľmi nebezpečné.

Reakcia amerického prezidenta Trumpa

Viac menej sa všetky noviny vo svojich úvodníkoch ohradili proti vzťahu Trumpa k médiám a jeho nálepkovaniu ich správ ako falošných správy, čím prezident dlhodobo útočí na média, ktoré sa mu nepáčia.

Donald Trump zareagoval na túto kritiku svojsky. Označil ich všetky za „fake news“ médiá a nazval ich opozičnou stranou, pričom dodal, že je to zlé pre Ameriku, ale on sa nevzdá a zvíťazí.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…