Domov Šport Anabáza žien ŠKP v Hodoníne

Anabáza žien ŠKP v Hodoníne

0
0

Príprava všetkých hádzanárskych družstiev bratislavského ŠKP na majstrovské súťaže je v plnom prúde. Zdecimované družstvo žien, ktoré je odkázané na pomoc z radov dorasteniek, si vyrazilo na prípravný zápas do Hodonína na Morave. Mladé tamojšie družstvo sa s nimi nemaznalo a uštedrilo im debakel.

Dievčatá budú musieť pridať

Mnohé z hráčok ŠKP, ktoré by najradšej len hrali a tréningov absolvujú primálo, sa nestačili čudovať, aký krátky proces s nimi urobil mladý hodonínsky celok.

Pomalá a nedôrazná hra s vyklusávaním do obrany nemala nárok na úspech. Trénerka Jana Kuťková svoju nespokojnosť dávala najavo a cez polčas v šatni svoje pomalé zverenkyne riadne „vykrstila“.

Najmä tie hráčky, ktoré zneužívajú situáciu malého počtu dievčat a vedia, že aj bez tréningu sa na hraciu plochu dostanú, sa v kritických slovách svojej trénerky museli nájsť. Verme, že takéto „zaucho“ v pravý čas dievčatá preberie a svoj prístup k príprave výrazne zlepšia.

Memoriál Zuzany Palmovej

Mladšie a staršie žiačky ŠKP pod vedením trénerov Adriany Leškovej a Vladimíra Nemca absolvovali na Starých Gruntoch zaujímavý turnaj „Memoriál Zuzany Palmovej“, bývalej hráčky bratislavského Štartu – predchodcu ženského klubu ŠKP.

Zuzana Palmová musela pre zranenie kolena predčasne ukončiť kariéru aktívnej hráčky a stala sa úspešnou mládežníckou trénerkou.

Jej rukami prešli viaceré hráčky ako sestry Salingerové,sestry Kuťkové, Pozorová, Bakočková, Miklóšová a mnoho ďalších, z ktorých sa niekoľké objavili aj v mládežníckych či dokonca aj v ženskom reprezentačnom výbere Slovenska.

Dorastenecké tímy absolvovali testy

Družstvá mladších a starších dorastencov, resp. dorasteniek, ktoré sú súčasťou mládežníckeho projektu SZH „Regionálne hádzanárske centrá“, absolvovali v Bratislave centrálne testovanie pohybovej pripravenosti.

Pod starostlivým dohľadom viacerých trénerov a pozorovateľov, medzi ktorými nechýbali ani reprezentačný tréner žien Slovenska Ján Packa, či tréner kadetov SR Fernando Gurich, si mládež ŠKP počínala zdatne a v konkurencii svojich rovesníkov zo západného Slovenska sa nestratila.

S priebehom testovania bol spokojný aj viceprezident SZH a jeden z autorov tohto projektu Erno Kelecsényi.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …