Domov Zahraničie Andrej Babiš vyhlásil, že dobrovoľne neskončí v pozícii premiéra

Andrej Babiš vyhlásil, že dobrovoľne neskončí v pozícii premiéra

0
0

Počas uplynulého týždňa sa stolička českého premiéra Andreja Babiša začala triasť. Dôvodom bola zverejnená reportáž investigatívnych novinárov na portáli Seznam Zprávy TV o údajnom únose jeho syna na Krym a údajnom zapojení do kauzy Čapí hnízdo.

Celú kauzu odštartovala reportáž serveru Seznam Zprávy, ktorá priniesla informácie, že Andrej Babiš mladší, syn súčasného českého premiéra, tvrdí, že bol otcovými spolupracovníkmi zavlečený do cudziny práve kvôli tomu, aby nemohol poskytnúť informácie o kauze Čapí hnízdo, s ktorým vraj mal byť prepojený aj inak ako je doteraz známe.

Český premiér Andrej Babiš všetky tieto obvinenia odmieta a tvrdí, že ich cieľom je jeho diskreditácia, pri ktorej zneužívajú jeho vážne chorého syna.

Priebeh súčasnej kauzy

Kauza s Babišovým synom je staršia, už dávnejšie bol premiér obvinený z únosu, ale polícia prípad odložila. Novozverejnené informácie však tento prípad znova otvorili.

Sám Babiš mladší vraj žiada o kontakt s políciou. Podľa vyjadrení premiéra Babiša jeho syn trpí od roku 2015 schizofréniou, no tieto informácie o vážnosti choroby dementuje prostredníctvom e-mailov samotný Babiš mladší.

Reakcie politikov a verejnosti

Jeden z koaličných partnerov Andreja Babiša sa nateraz nevyjadril definitívne a zvažuje odchod z koalície. Aj tisíce Čechov protestovali v uliciach proti Andrejovi Babišovi počas posledných dní.

Protesty proti Babišovi.

Opozičné strany zvolali mimoriadne zasadnutie vlády, na ktorom budú hlasovať o vyslovení nedôvery Babišovej vláde. Zasadnutie mimoriadnej schôdze parlamentu sa začne tento piatok.

Aj keď ešte nie je známy výsledok, český prezident Miloš Zeman sa už vyjadril, že aj v prípade, ak by premiérovi bola vyslovená nedôvera, zostavením novej vlády poverí opäť len Andreja Babiša.

Reakcia českého premiéra Andreja Babiša

Andrej Babiš povedal, že nikdy neodstúpi a odmieta všetky obvinenia od kritikov, ktorí požadujú, aby odišiel z postu premiéra. Celé súčasné dianie považuje iba za kampaň.

Keďže polícia v poslednej dobe nevzniesla nové dôkazy v kauze Čapí hnízdo, tieto nové informácie o svojom synovi považuje za účelové a manipulatívne.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…