Domov Slovensko Andrej Danko a záhada rigoróznej práce: Práca je odtajnená

Andrej Danko a záhada rigoróznej práce: Práca je odtajnená

0
0

Po slovách o „mediálnej smrti“, ktorú Andrej Danko podľa svojich slov niekoľkokrát prežil, sa zdá, že médiá i verejnosť dostali to, čo chceli.

Rigorózna práca predsedu parlamentu je od 8. novembra sprístupnená v univerzitnej knižnici Univerzity Mateja Bela. Preštudovať si ju môže každý, kto o ňu v knižnici požiada.

Tajomná komnata odhalená

„Dňa 8. 11. 2018 bol Univerzite Mateja Bela v Banskej Bystrici doručený súhlas Andreja Danka s uložením a sprístupnením jeho rigoróznej práce v Univerzitnej knižnici UMB.

Oznamujeme týmto, že rigorózna práca je odo dňa 8. 11. 2018 od 14:00 hod. sprístupnená,“ uviedla Dana Straková, vedúca referátu marketingovej komunikácie UMB.

Možnosti boli v zásade len dve. Pochybnosti o získaní Dankovho titulu doktora práv sa kopili, a tak nemohol cúvnuť. Buď by odstúpil z postu predsedu parlamentu, alebo by prácu ukázal verejnosti a médiám, ktoré ju zastupujú.

Druhá voľba bola tou rozumnejšou. Prišlo k nej po tom, čo koalícia nezahlasoval za mimoriadnu schôdzu, na ktorej malo dôjsť k odvolávaniu šéfa parlamentu. Poslankyňa za SaS Lucia Ďuriš Nicholsonová vyhlásila, že Danko sa stane väzňom vo vlastnej krajine.

Danko sa chcel uistiť

Šéf parlamentu avizoval, že o svoju rigoróznu prácu sa nezaujímal do roku 2018. Pozornosť zbystril až v momente, keď sa o ňu začali zaujímať médiá, pretože to, ako svoj titul JUDr. získal, nikde poriadne neuvádzal.

„Začal som si pozerať veci a požiadal som svojho právnika, aby ju našiel. Bolo pre mňa prekvapením, keď mi oznámili, že práca nie je.

Jeden kus zmizol a druhý sa ukázal, že je registrovaný pod menom Juraj Danko,“ povedal Danko. Predseda národniarov svoju prácu obhajoval a povedal, že si za ňou stojí.

Práca sa zhoduje s inou

Univerzitná knižnica v Banskej Bystrici bola po odtajnení práce okamžite plná novinárov. Denník N prišiel s informáciou, že Dankova rigorózna práca sa zhoduje s prácou Daniela Pisáka, ktorý ju v Bystrici obhájil o rok neskôr (2001) ako Andrej Danko.

Danko mal odovzdať dva exempláre svojej rigoróznej práce. Jeden z neznámych príčin zmizol a druhý bol registrovaný pod menom Juraj Danko. Predseda SNS tiež vysvetlil, že prácu dal do osobitného režimu, pretože práve medializované informácie by spôsobili, že s ňou nebolo možné pracovať.

Záhadou však stále ostáva práca, ktorá mala rovnaký názov a rozsah ako Dankova, ktorá zmizla z knižnice Univerzity Komenského a bola napísaná o rok skôr.

Zdá sa, že Danko „mediálny lynč“ ustál, no podozrenia z toho, čo sa s prácou dialo počas toho, ako bola utajená, zrejme neodvráti nijako. Nie médiá, nie verejnosť, ale on sám svojím podozrivým konaním znížil svoju „politickú dôveryhodnosť“ o stupienok nižšie.

Denis Ruščák, foto: SITA, facebook

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Bryanta uvedú do Siene slávy v máji 2021

Kvôli pandémii koronavírusu uvedú legendárnych hráčov Kobeho Bryanta, Tima Duncana či Kevi…