Domov Zahraničie Angela Merkelová predstavila svoju víziu Európy

Angela Merkelová predstavila svoju víziu Európy

1
0

Nemecká kancelárka Merkelová v minulotýždňovom rozhovore pre Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung predstavila nemecký postoj k mnohým kľúčovým otázkam Európskej únie.

Tento dlhý rozhovor poskytol odpoveď na myšlienky francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona o reformovaní Európy. Reagovala tak na sľub, ktorý dali spoločne s prezidentom Macronom o predstavení plánu pre budúcnosť Európskej únie.

Dôležité otázky o budúcnosti EÚ

Počas rozhovoru sa dotkla viacerých dôležitých otázok EÚ, ako reformy eurozóny, alebo obrannej politiky, ako aj otázkam azylovej politiky. Jednou z priorít je transformácia záchrannej brzdy pre krajiny Eurozóny.

Dotkla sa aj problematiky krajín, ktoré odmietajú povinné kvóty na prijímanie migrantov, aby ich nemuseli prijímať, ale mali na výber suplovať ich kompenzáciou prostredníctvom podpory v iných oblastiach.

Nakoniec podporila aj myšlienku francúzskeho prezidenta pre zriadenie európskej intervenčnej vojenskej jednotky.

Príprava na summit EÚ koncom júna

Predstava Angely Merkelovej a Emmanuela Macrona o budúcnosti EÚ by mala byť známa počas Summitu EÚ 28. – 29. júna tohto roka.

Dovtedy sa spoločne stretnú spoločne s ich ministrami v Mesebergskom paláci a prerokujú spoločné pozície, ktoré následne predstavia všetkým krajinám k diskusii.

jus, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zahraničie

Jeden komentár

  1. Martin Rubáš

    7. júna 2018 at 9:48

    Hrozná vize. Merkelová je nejhorší kancléřkou poválečného Německa, skazila co mohla – krize eura, migrační krize, zelená energie… Naštestí protesty proti ní se rozšiřují a její moc slábne.
    http://www.epshark.cz/clanek/400/merkelova-ztraci-kontrolu-nemci-zahajili-velke-protesty-proti-migrantum-a-otevrenym-hranicim

    Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koronakríza znižuje počet cudzincov pracujúcich na Slovensku

Koronakríza znižuje počet cudzincov, ktorí na Slovensku pracujú. Kým ku koncu februára toh…