Domov Zaujímavosti Aplikácia pre MHD Banská Bystrica, ktorá uľahčí život a ulahodí aj náročným

Aplikácia pre MHD Banská Bystrica, ktorá uľahčí život a ulahodí aj náročným

0
0

Novinka v spôsobe platieb za cestovné lístky predstaví jednoduchší spôsob akým si cestujúci zakúpia lístky a predpokladá aj zrýchlenie hromadnej dopravy.

Ak patríte k tým, ktorým úprimne záleží na životnom prostredí a žijete život s minimalizovaním odpadov alebo ste len klasický príklad súčasného človeka, ktorý väčšinou nestíha, žije dynamický život v pohybe a najradšej má všetko podstatné vybavené pár kliknutiami v telefóne, poteší vás ďalšia užitočná aplikácia.

S „apkou“ CVAK si jednoducho a bezpečne kúpite lístok v MHD Banská Bystrica. Zaberie pár klikov vášho času a nevyprodukuje ani len kúsok papiera.

Mestská hromadná doprava modernejšie a ekologickejšie

Mesto Banská Bystrica a dopravca Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s., a Dopravný podnik mesta Banská Bystrica, a. s., v oblasti ekológie priniesli už niekoľko inovácií.

„V rámci ekologizácie hromadnej dopravy sme sprevádzkovali autobusy s pohonom na stlačený zemný plyn, ktoré neprodukujú toľko splodín ako klasické naftové autobusy, jazdiace trolejbusy sú taktiež moderným príkladom riešenia ako napomôcť k zlepšeniu ovzdušia v meste a okolí.

Redukcia použitého papiera je ďalším krokom k zelenšej doprave a veríme, že sa týmto riešením budú inšpirovať aj iné mestá,“ hovorí Alena Svitanová, referentka pre obchod a marketing spoločnosti Slovenská autobusová doprava Zvolen, a. s.

Rýchlejšie nastupovanie, plynulejšia doprava

Aplikácia CVAK umožni cestujúcim MHD Banská Bystrica zakúpiť si lístok pred nástupom do autobusu. Cestujúci pritom môžu použiť prvé a druhé nástupné dvere, čo zaistí nástup bez čakania a predpokladá sa aj celkové zrýchlenie hromadnej dopravy.

„Je potrebné, aby mali cestujúci lístok zakúpený ešte pred vstupom do autobusu alebo trolejbusu, na čo môžu efektívne využiť čas práve počas čakania na zastávke,“ vysvetľuje Svitanová.

Bez drobných

V modernej a najmä rýchlej dobe, kde sú platobné portály už takmer samozrejmosťou, je často ťažké nájsť v peňaženke hoci aj pár drobných.

Tie už nepotrebujete, ak budete chcieť v Banskej Bystrici naskočiť na autobus či trolejbus. CVAK si nainštalujete do mobilného telefónu s operačným systémom Android a iOS, a ihneď po zaregistrovaní sa dokážete pohodlne a rýchlo uhradiť cestovné.

Jednoduchšie pre teba, zelenšie pre planétu

Po zakúpení cestovného lístka vám do pár sekúnd príde potvrdenie o nákupe, ktorým sa v prípade potreby preukazujete dopravnej kontrole.

V ponuke sú aktuálne najvyužívanejšie produkty MHD BB – základný (45 minútový prestupný) a celodenný (24 hodinový prestupný) lístok.

Po úspešnom zavedení aplikácie a osvojení cestujúcimi plánuje mesto Banská Bystrica v spolupráci s dopravcami ponuku elektronických lístkov rozšíriť.

Aplikácia CVAK rovnako ponúka služby na úhradu parkovného. Je využiteľná v centrách miest, nákupných aj biznis centrách.

Ak potrebujete papierové dokladovanie výdavku na parkovné či cestovné, doklad si jednoducho vyhľadáte a vytlačíte zo svojho užívateľského profilu v aplikácii CVAK.

SAD ZV a DPMBB, foto: SAD ZV, domcol04

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Zaujímavosti

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Slota proti Dankovi

Vskutku nečakaný návrat do politického života učinil začiatkom týždňa bývalý predseda SNS …