Domov Šport Atletické Majstrovstvá Slovenska si opäť podmanil Volko

Atletické Majstrovstvá Slovenska si opäť podmanil Volko

0
0

Trnava v nedeľu hostila Majstrovstvá Slovenska v atletike, na ktorých opäť zabodoval Ján Volko, ktorý vylepšil svoj vlastný a zároveň slovenský rekord v behu na 200 metrov.

Hoci bol 71. slovenský šampionát na Mestskom atletickom štadióne v Trnave poznačený silným vetrom, ktorý znepríjemnil pretekárom preteky, našli sa aj takí, ktorí sa s ním popasovali a predviedli skvelé výkony.

Najviac zaujal najmä šprintér Ján Volko, ktorý v behu na 200 metrov prelomil svoj vlastný rekord a zároveň aj slovenský rekord. Časom 20,24 sekúnd prepísal jeho predchádzajúci najlepší čas 20,33, ktorý vytvoril na ME v roku 2017.

V tejto disciplíne však zaujal aj Šimon Bujna, ktorý vďaka času 20,67 splnil limit potrebný na ME, ktoré sa uskutočnia v Berlíne. Stal sa tak 16. slovenským atlétom, ktorý si vďaka splnenému limitu zabezpečil miestenku na ME.

Ďalší slovenský rekord bol prelomený aj v štafete 4×100 metrov. Postarali sa oň pretekárky ŠK Dukla Banská Bystrica Šibová, Putalová, Tomková a Lajčáková, ktoré prepísali slovenský rekord na 47,13 sekúnd.

Z Majstrovstiev Slovenska si najviac medailí odniesla bežkyňa Lucia Vlčáková, ktorá ich vybojovala až štyri. Medzi kladivárkami zas zabodovala stálica Martina Hrašnová, ktorá dosiahla 71,11 m, pričom 70-ku pokorila už tretíkrát v tejto sezóne.

V celkovej bilancii sa najúspešnejším klubom stala ŠK Dukla Banská Bystrica, ktorej športovci získali až 25 medailí.