Domov Šport VIDEO: Atlético na čele s Costom deklasovalo Real Madrid

0
0

V rámci prípravného Medzinárodného pohára majstrov na seba narazili dvaja odvekí rivali španielskej Primera División. Atlético Madrid rozdrvilo Zidaneho družinu v pomere 7:3. Najväčšiu pozornosť na seba upútal útočník „los colchoneros“ Diego Costa.

30-ročný Španiel nasúkal súperovi dovedna štyri góly a najmä vďaka jeho presnej muške Real po 50. minútach prehrával už 0:6. Okrem Costu sa presadili aj Correa, Vitolo či nová akvizícia, mladík Joao Félix.

Za Real skorigovali na konečných 3:7 v druhom dejstve Benzema, Nacho a Hernández. Diego Costa svoj výkon „korunoval“ v 65. minúte už tradične červenou  kartou, ktorú mu hlavný arbiter udelil po šarvátke s Danim Carvajalom.

Pravý bek „bieleho baletu“ taktiež putoval predčasne pod sprchy. Zaujímavosťou je, že Costa v prípravnom madridskom derby nastrieľal viac gólov než za uplynulú sezónu La Ligy. V 16 zápasoch skóroval len dvakrát.

Kristián Vrábel, foto: SITA, video: youtube