Domov Šport ATP Cup pre Kanadu

ATP Cup pre Kanadu

0
0

Tenisti Kanady sa stali víťazmi ATP Cupu v Sydney, keď vo finále zdolali dovtedy nezdolané Španielsko 2:0. V konkurencii 16 tímov vybojovali Kanaďania svoj prvý triumf v pomerne novej súťaži, ktorá napísala ešte len svoju tretiu kapitolu.

Španielsko si v skupine A poradilo s Chile, Srbskom i Nórskom, pričom ich o bod pripravili len srbskí tenisti vo štvorhre. To Kanaďania sa v skupine C nadreli na postup o čosi viac.

V úvodnom dueli prehrali s USA, na záver vyhrali s Nemeckom. O ich postupe napokon rozhodol vzájomný duel s Britániou. V semifinále si potom Španieli poradili so skvele hrajúcimi Poliakmi a Kanaďania vystavili stopku obhajcom prvenstva z Ruska.

Finále pre kanadských mladíkov

Vo finále nedali Kanaďania svojmu súperovi šancu. V súboji tímových dvojok zvládol Denis Shapovalov svoju úlohu na výbornú, keď si poradil s Pablom Carrenom­‑Bustom 6:4, 6:3.

Kanadský hráč sa po prílete do Austrálie nakazil koronavírusom a nebolo isté, či bude môcť štartovať na ATP Cupe. „Karanténa našťastie trvala kratšie.

Som hrdý na to, že môžem reprezentovať Kanadu v Sydney. Vedel som, že proti Carrenovi­‑Bustovi to bude boj. S Pablom som nemal veľmi priaznivú bilanciu a hneď úvodný gem ukázal, že mi nedaruje ani jedinú loptičku…