Domov Šport Atraktívne finále NBA: Miami Heat vyzvú LA Lakers

Atraktívne finále NBA: Miami Heat vyzvú LA Lakers

0
0

Takmer presne dva mesiace po tom, čo sa vrátil život v NBA na basketbalové palubovky, je v orlandskej basketbalovej bubline všetko pripravené na vyvrcholenie tejto sezóny. Šancu na zisk trofeje už majú len dva tímy. Finále NBA si v sezóne 2019/2020 zahrajú Los Angeles Lakers a Miami Heat.

Nie je to zloženie finále, aké predpovedali odborníci, či štatistické predpoklady. Vzhľadom na aktuálnu formu nás však čaká atraktívny finálový súboj medzi jedným z najväčších favoritov tejto sezóny a jedným z najväčších prekvapení basketbalovej bubliny v Orlande.

James plní sľub

Aktuálne najväčšia hviezda ligy LeBron James fanúšikom losangelských Lakers po smrti ikony klubu Kobe Bryanta v januári tohto roka sľúbil, že bude pokračovať v jeho odkaze.

A tento prísľub James plní. Prakticky bez väčších problémom vyniesol „zlato-fialových“ až do absolútneho finále NBA. Lakers dovolili každému zo svojich vyzývateľov v play-off uhrať jediný zápas.

Postupne tak 4:1 na zápasy vyradili Portland Trail Blazers, Houston Rockets a v konferenčnom finále aj sympaticky hrajúci Denver Nuggets.

James pomohol svojmu tímu k postupu do finále v priemere 26,4 bodmi, 8,9 asistenciami a 10,3 doskokmi na zápas, pričom ukončenie série s Denverom zobral do svojich rúk.

V piatom zápase finále Západnej konferencie si pripísal triple-double, keď zaznamenal 38 bodov (z toho 16 v záverečnej štvrtine), 16 doskokov a 10 asistencií.

Okrem neho sa však môžu Lakers spoľahnúť aj na vo vyraďovacej fáze skvele hrajúceho Anthony Davisa, ktorý hrá ešte len svoje tretie play-off v kariére.

K zisku titulu šampióna Západnej konferencie prispel v 15 vyraďovacích dueloch 28,8 bodmi a 9,3 doskokmi na zápas. Zatiaľ, čo pre 26-ročného Davisa to bude vôbec prvé finále v kariére, pre Jamesa ide už o okrúhle 10-te.

Len dvaja hráči histórie NBA majú na konte viac finálových účastí – Bill Russell (12) a Sam Jones (11). Desiatku finálových účastí dosiahla vo svojej kariére už len jedna legenda, a to Kareem Abdul-Jabbar.

Až štyri zo svojich 10-tich finálových účastí zaznamenal James v drese tímu, ktorému bude tento rok vo finále čeliť.

Tím bez hviezd o titul

Pri debatách o potenciálnych uchádzačoch o trofej v tejto sezóne by len málokto spomenul Miami Heat. Tím bez výraznejšej hviezdy skončil po základnej časti až na piatom mieste tabuľky Východnej konferencie.Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By Admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Koment 46/2020: Protipandemických plánov máme na rozdávanie

Richard Sulík splnil zadanie premiéra Matoviča a predstavil protipandemický plán, ktorý má…