Domov Šport Australian Open už bez divákov

Australian Open už bez divákov

0
0

Tenisový grandslam Australian Open pokračuje síce podľa plánu, avšak od minulej soboty sa v Melbourne bude hrať bez divákov na tribúnach. Premiér štátu Victoria Daniel Andrews totiž vyhlásil päťdňový lockdown, aby sa zabránilo šíreniu novej britskej mutácie koronavírusu.

Od začiatku austrálskeho grandslamu boli tribúny na hlavných dvorcoch v Melbourne Parku zaplnené do jednej tretiny kapacity. Denne mohlo navštíviť zápasy do 30 000 fanúšikov. Tenisti si návrat divákov na kurty pochvaľovali.

„Je skvelé byť opäť v Austrálii. Toľko tenisových fanúšikov v hľadisku som nevidel už 12 mesiacov. Veľmi si cením, že prišli v takom počte,“ vyjadril sa po svojom prvom dueli v Aréne Toda Lavera obhajca titulu z Australian Open srbský tenista Novak Djokovič.

Minimálne na päť dní sa musia tenisti uspokojiť s televíznymi kamerami. Austrálska vláda totiž na 5 dní vyhlásila v krajine lockdown. „Museli sme prijať tieto obmedzenia a promptne zareagovať na najrýchlejšie sa šíriacu mutáciu koronavírusu, s akou sme sa stretli…



Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Vlhová nemá v slalome konkurenciu

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová zaznamenala skvelý vstup do nového roka. V prestížnom slal…