Domov Slovensko Autodopravcovia neustúpia: Trvajú na svojich podmienkach

Autodopravcovia neustúpia: Trvajú na svojich podmienkach

0
0

Únia autodopravcov Slovenska (UNAS) trvá na svojich podmienkach, ktoré predložila Ministerstvu financií a ministrovi Ladislavovi Kamenickému. Zároveň sa UNAS dištancoval od podpísania zmluvy, ktorú uzavrel ČESMAD Slovakia ako ďalší zástupca autodopravcov. Autodopravcovia protestovali aj pred Úradom vlády SR.

Zástupcovia zo združenia UNAS predložili minulý štvrtok Ministerstvu financií svoje požiadavky, ktoré sa týkajú úpravy dane z motorových vozidiel a takisto žiadajú výrazné zľavy z mýta pre vozidlá s hmotnosťou nad 12 ton.

UNAS vyjadril protestom pred Úradom vlády nesúhlas s podmienkami, ktoré schválila vláda po tom, čo ich predložilo Ministerstvo financií.

Érsek s autodopravcami skončil

Aktuálny minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) tvrdí, že iné podmienky ako vláda schválila, nedokáže autodopravcom splniť. Všetko vyplýva zo zmluvy, ktorú uzavrel štát so spoločnosťou Skytoll.

Tá zabezpečuje prevádzku i výber mýta. „Zmluvu je možné vypovedať jednostranne, ale mýtny systém by padol. To sa nesmie povoliť,“ povedal minister dopravy a dodal, že zmluva je platná do doku 2022.

Érsek zmluvu nepredĺži a požaduje, aby sa systém zmenil od začiatku. Zároveň dodal, že, čo sa týka výberu mýta a ministerstva dopravy, nemá o čom s autodopravcami viac hovoriť.

UNAS v štrajkovej pohotovosti

Stanislav Skala, člen predsedníctva UNAS, sa vyslovil, že ak bude potrebné, autodopravcovia sú schopní vstúpiť do štrajku znova. „Ja si myslím, že už je to tak napnuté, že dúfam, že sa dohodneme.

Pokiaľ sa nedohodneme, zvoláme valné zhromaždenie. Na tomto valnom zhromaždení sa dohodneme na ďalších postupoch,“ myslí si Skala.

Vládou schválené nariadenie o zľavách z mýta nepovažujú dopravcovia za dostatočné a chcú, aby boli naplnené podmienky, ktoré si stanovili.

UNAS sa navyše rozhodol rozviazať akúkoľvek spoluprácu s autodopravcami z ČESMAD Slovakia, ktorí pristúpili na podmienky stanovené vládou.  UNAS predložil počas minulého štvrtka nové požiadavky.

„Ministerstvo financií aktuálne kvantifikuje dopady návrhu, ktorý rezortu predložilo združenie UNAS, a v ktorom autodopravcovia navrhli úplne nový systém výpočtu dane z motorových vozidiel,“ uviedla hovorkyňa ministerstva Alexandra Gogová.

Denis Ruščák, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Slovensko

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

ČAPLOVIČ: Sprítomnená minulosť

V karanténe doma ostáva veľa času na premýšľanie, uvažovanie. Starí Egypťania poznali len …