Domov Šport Babie leto v hádzanárskom ŠKP

Babie leto v hádzanárskom ŠKP

0
0

Obľúbená časť roka so slnečným počasím má v hádzanárskom ŠKP niekedy premenlivé podoby – od zamračenia až po najjasnejšiu športovú oblohu.

Muži sa museli znovu skloniť pred súperom

V Slovnaft extralige mužov hostil ŠKP doposiaľ nezdolané družstvo Šale a hotoval sa byť jej prvým premožiteľom.

Okrem detských chorôb v hernom prejave, o  ktorých sme písali v minulom čísle treba povedať, že na ďalšej prehre mladého mužstva sa nepodpísala len kvalita súpera, ale aj absencie takých opôr, akými sú Oliver Orosz a najmä v obrane aj skúsený pivot Boris Sivák.

Obaja títo borci majú vleklé zdravotné problémy a ich neúčasť bola viac ako citeľná.

Ženy potvrdili nárast výkonnosti

Druholigové ženy ŠKP hostili Lehnice, ktoré mali toto stretnutie odohrať už vo svojej novučkej hale. Problémy s vodou a kúrením donútili družstvo zo Žitného ostrova požiadať ŠKP i riadiaci zväz o výmenu domáceho prostredia a tak sa hralo na Starých Gruntoch.

Hosťujúce družstvo, skvele na ihrisku organizované šikovnou Táňou Morovikovou, sa prezentovalo zrelým herným prejavom a zle domácim zatápalo. Zverenkyne Jany Kuťkovej však potvrdili zlepšenú výkonnosť a dramatický zápas zniesol aj prvoligové kritériá.

Dorastenci striedavo úspešne

Súboje ŠKP s Modrou majú najmä pre Modru vždy prestížnu príchuť a nebolo tomu inak ani v súbojoch starších a mladších dorastencov oboch oddielov.

Domáci sa v zápase mladších dorastencov vypli k výbornému výkonu a úplne zaslúžene jednoznačne zvíťazili. Domáci nepodali zlý výkon ani v zápase starších dorastencov, tu však v druhom polčase už ťahali za kratší koniec a chlapci z ŠKP sa na konci spočiatku vyrovnaného stretnutia tešili zo zaslúženého víťazstva.

Staršie dorastenky na čele ligovej tabuľky

Odchodmi hráčok a zraneniami zdecimované družstvo starších dorasteniek prekvapilo bojovným a takticky disciplinovaným výkonom v Partizánskom, kde zaskočilo favorizované a somaticky veľmi dobre vyskladané družstvo Bánoviec – Partizánskeho a ozbíjalo ho o dva cenné body.

Na druhý deň v predohrávanom stretnutí zdolalo Vranov nad Topľou a usadilo sa pri prehre Prešova v Bytči na prvom mieste ligovej tabuľky. Práve Bytča bude najbližším súperom ŠKP.

Mladšie dorastenky v Partizánskom zaváhali

Družstvo mladších dorasteniek Bánoviec – Partizánskeho si zaknihovalo svoje prvé tohtosezónne víťazstvo práve v zápase proti ŠKP. Pri očakávanom vysokom víťazstve v predohrávanom stretnutí proti Vranovu môže nečakaná prehra dievčat ŠKP v Partizánskom mrzieť dvojnásobne.

Okrem toho, že zaznamenali svoju najhoršiu hernú fazónu v prebiehajúcej sezóne, prepadli sa v tabuľke z lichotivej tretej priečky až na siedmu, čo nezodpovedá ich ambíciám.

tk, foto: ŠKP

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

V „bubline“ skončila jedna éra a aj tím, ktorý neprehral

Basketbalová NBA, ktorá si pre svoje dokončenie aktuálnej sezóny zvolila areál Disney Worl…