Domov Cestovanie Bachledova dolina vďaka Nemcom viac ožíva

Bachledova dolina vďaka Nemcom viac ožíva

1
0

V Bachledovej doline, ktorá sa nachádza na hranici medzi Tatrami a Pieninami sa skupina Nemcov rozhodla, že postaví slovenskú raritu, ktorá by práve sem mohla prilákať omnoho viac turistov.

Vďaka nemeckej skupine investorov z Erlebnis Akademie tu vyrástla veľká vyhliadková veža. Jej súčasťou je aj náučný chodník, ktorý prechádza korunami stromov a tiež najdlhší suchý tobogan na Slovensku. Stavbu otvorili 29. septembra a už vtedy sa tešila veľkej návštevnosti a úspechu.

Krásny výhľad, ktorý určite očarí

Celý projekt Nemci zrealizovali na hrebeni Spišskej Magury. Atrakciu tvorí bezbariérový chodník, ktorého trasa vedie v nadmorskej výške 1250 metrov. Jeho dĺžka je 1234 metrov s miernym stúpaním.

Celá stavba je drevená, čo zabezpečuje nenarušenie celého ekosystému. Po chodníku návštevníci špirálovito vystúpia na vežu, ktorá meria 32 metrov. Na jej vrchole sa nachádza 360° vyhliadková podesta.

Vďaka jej umiestneniu sa návštevníkom naskytuje očarujúci pohľad. Pri priaznivom počasí a dobrej viditeľnosti môžu návštevníci obdivovať Belianske Tatry, pieninské Tri koruny, časť Poľska a tiež Zamagurie.

Nechýba ani adrenalín

Na deviatom poschodí tejto veže návštevníkom určite stúpne adrenalín v krvi, ktorý im rozprúdi pohľad pod nohy. Postaviť sa totiž môžu na veľkú sieť.

Ďalšou raritou je cesta naspäť dole, kde sa návštevníci môžu zviezť najdlhším suchým toboganom na Slovensku, ktorý má dĺžku 67 metrov. Funguje tak, že na druhom poschodí budovy návštevník nasadne na koberec, ktorý ho zvezie dole.

V poradí už siedmy projekt

Projekt, ktorý je na Slovensku realizovaný prvýkrát, má predchodcov aj v iných európskych krajinách. Jeho architektom je Josef Stöger a spoločnosť Erlebnis Akademie AG, ktorá už vybudovala v Nemecku štyri chodníky a ďalšie dva aj v Čechách. Ten slovenský má však prvenstvo v nadmorskej výške, ktorou prechádza.

Celá stavba investorov stála okolo 4 milióny eur. Očakáva sa však, že vklad sa veľmi rýchlo vráti, keďže podobné projekty, ktoré už v Európe fungujú, majú úspech a lákajú stále viac návštevníkov. Chodník je pre návštevníkov k dispozícii celoročne s výnimkou niekoľkých týždňov.

Rodina s deťmi bude musieť načrieť hlbšie do vrecka

Každý zážitok však niečo stojí a toho sa držali aj tvorcovia tohto projektu. K samotnému chodníku vedie lanovka. Pokiaľ si rodina s dvomi deťmi kúpi obojsmerné lístky, zaplatí na samotnej lanovke 18 €.

Rodinný lístok na chodník, ktorý zahŕňa dvoch dospelých a dve deti pod 14 rokov vás vyjde na 21 €. Dokopy tak rodičia, ktorí chcú dopriať svojim deťom zážitok zaplatia 39 €. Ide však o absolútnu slovenskú raritu a tiež zážitok, ktorý sa určite vyplatí.

puma, foto: FB/Chodník korunami stromov

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Cestovanie

Jeden komentár

  1. bachledka

    6. januára 2018 at 17:20

    velmi zaujimave miesto ked bude jar – leto a pekne pocasia urcite pojdem pozriet……

    Odpoveď

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

VIDEO: Uväznená britská premiérka

Britská premiérka Theresa Mayová prežíva v posledných mesiacoch z dôvodu nikam nesmerujúci…