Domov Šport Banská Bystrica odchádzala z Trenčína so 100 % zásahom

Banská Bystrica odchádzala z Trenčína so 100 % zásahom

0
0

Finále Tipsport ligy medzi Trenčínom a B. Bystricou začalo pod hradom Matúša Čáka. Ani úžasná domáca atmosféra však Trenčanom nepomohla a z cenných bodov sa napokon tešili úradujúci majstri spod Urpína.

Napätie, skvelá atmosféra a dva vyrovnané tímy. To všetko je zárukou kvalitného vyvrcholenia sezóny tohtoročnej hokejovej Tipsport ligy. Práve prvé finálové zápasy medzi Trenčínom a Banskou Bystricou preukázali, že vo finále sa stretli tímy, ktoré si to skutočne zaslúžia.

Prvý finálový zápas sa konal v magický dátum piatok 13. apríla na ľade Trenčanov pred očami viac ako 6 000 divákov. Z prvého finálového gólu sa vo 8. minúte tešili hosťujúci barani vďaka gólu Gelinasa.

V 16. minúte však domáci stav vyrovnali a tak sa prvá tretina skončila nerozhodne. V druhej tretine sa skórovať podarilo len hosťom, ktorí sa tešili zo stavu 1:2.

Tretiu tretinu však lepšie zvládli domáci, ktorým sa podarilo zápas dostať až do predĺženia. O prvom víťazstve Bystričanov napokon rozhodol opäť Gelinas, vďaka ktorému hostia po stave 3:4 po predĺžení získali prvé cenné víťazstvo.

O deň neskôr sa na rovnakom štadióne konala podobná dráma. Skóre druhého zápasu otvorili domáci. O prvý gól sa v 5. minúte postaral Varga. Barani sa na domácich dotiahli vďaka Bartánusovi a stav po prvej tretine bol nerozhodný 1:1.

V druhej tretine sa lepšie darilo Dukle, ktorá sa mohla tešiť z priaznivého stavu 2:1. Tretiu tretinu lepšie zvládli hostia a aj druhý zápas si vyžiadal predĺženie.

Ani predĺženie však o víťazovi nerozhodlo a nasledovali samostatné nájazdy. O víťazstve Banskej Bystrice napokon v 6. nájazde rozhodol Asselin, ktorý zabezpečil, že séria sa sťahuje pod Urpín za stavu 2:0 pre Bystričanov.

Hokej – Tipsport liga 2017/2018 finále play‑off

HK Dukla Trenčín – HC ‘05 iClinic Ban. Bystrica 3:4 pp (1:1, 0:1, 2:1 – 0:1), stav série: 0:1
Góly: 16. Sojčík, 50. Radivojevič, 59. Starosta, 8. G. Gélinas, 38. Faille, 53. Asselin, 65. G. Gélina

HK Dukla Trenčín – HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 3:4 sn (1:1,1:0, 1:2, -0:0, 0:1), stav série: 0:2
Góly: T. Varga, 32. Sojčík, 57. Dlouhý,16. Bartánus, 48. Hohmann, 49. Faille, rozhodujúci sam. nájazd Asselin