Domov Šport Barcelona vyhrala súd, platiť bude Neymar

Barcelona vyhrala súd, platiť bude Neymar

0
0

Brazílsky futbalista Neymar požadoval od svojho bývalého klubu FC Barcelona vyplatenie 43 miliónov eur ako druhej časti z pôvodného podpisového bonusu predtým, než odišiel do tímu Paríž Saint‑Germain. Olympijský šampión z Ria de Janeiro 2016 však neuspel so svojou požiadavkou na španielskom súde. Ten rozhodol v prospech katalánskeho veľkoklubu.

Bude to naopak. Bude to práve Neymar, kto musí na účet FCB previesť 6,7 mil. eur, čo korešponduje s časťou toho, čo už mal od klubu neprávom vyplatené.

FC Barcelona a Neymar sa v roku 2016 dohodli na novom kontrakte, ktorý zahŕňal aj podpisový bonus vo výške 64 miliónov eur. Klub zaplatil hráčovi v júli 2016 prvých 22,5 milióna eur a zostávajúcich 43 miliónov mal presmerovať na jeho účet do júla 2017.

Klub však zadržal vykonanie druhej platby, keďže Neymar v rozpore so zmluvou a želaním FCB prejavil záujem o odchod do francúzskeho tímu známeho pod skratkou PSG.

Ako je známe, dopadlo to podpísaním hviezdneho brazílskeho útočníka v auguste 2017 za rekordných 222 mil. eur. Barcelonskí právnici sa neskôr rozhodli zažalovať Brazílčana a požadovali vrátenie 22,5 mil. eur.

Teda peňazí, ktoré mu už vyplatili v súvislosti s predtým platným podpisovým bonusom. Súdny spor vyvrcholil v prospech úradujúceho španielskeho majstra, ktorý má dostať od Neymara alikvótnu čiastku vyššie spomenutej sumy.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…