Domov Šport Barteková ostáva v komisii MOV

Barteková ostáva v komisii MOV

0
0

Úspešná slovenská strelkyňa Danka Barteková zostane podpredsedníčkou komisie športovcov Medzinárodného olympijského výboru (MOV) až do budúcoročných olympijských hier v Tokiu.

Exekutíva MOV počas nedávneho zasadnutia prostredníctvom telekonferencie schválila princíp, že mandát štyroch členov komisie športovcov, ktorý mal vypršať v tomto roku, sa skončí až v posledný deň olympijských hier na budúci rok, teda 8. augusta 2021.

„Členovia exekutívy boli jednotní v názore, že v tomto kritickom období potrebujeme mať plné zastúpenie športovcov v komisii. Hlas športovcov je momentálne veľmi dôležitý a nemôžeme mať niečo neobsadené,“ uviedol prezident MOV Thomas Bach.

Exekutíva MOV rovnako schválila, že až do tohto termínu zostane vo funkcii predsedníčky komisie športovcov bývalá skvelá plavkyňa zo Zimbabwe Kirsty Coventryová.

Novinka sa týka okrem Coventryovej a Bartekovej aj austrálskeho veslára Jamesa Tomkinsa a francúzskeho vodného slalomára Tonyho Estangueta.

Vyššie uvedená štvorica bola zvolená počas OH v Londýne 2012. Okrem nej v rovnakom čase vyprší mandát aj švédskemu atlétovi Stefanovi Holmovi, ktorého do komisie nominoval prezident MOV.

Noví členovia komisie za letné športy budú zvolení počas budúcoročných OH v Tokiu. O zvolenie sa tam bude uchádzať 30 kandidátov z 19 olympijských športov, medzi nimi znovu aj Danka Barteková. Zvolení budú štyria kandidáti, ktorí by sa následne mali stať aj členmi MOV.

sam, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

NBA smúti: Zomrel legendárny tréner

Smutná správa zasiahla zámorskú basketbalovú rodinu minulý víkend. Po dlhej a ťažkej choro…