Domov Šport Bayern otočil proti Dortmundu. Lewandowski – Haaland 3:2

Bayern otočil proti Dortmundu. Lewandowski – Haaland 3:2

0
0

Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom šlágri 24. kola najvyššej nemeckej bundesligy na domácej pôde nad Borussiou Dortmund 4:2. Pod triumf sa podpísal hetrikom poľský kanonier Lewandowski.

Pred sobotným ligovým duelom Bayernu Mníchov s Borussiou Dortmund sa skloňovali najmä mená dvoch futbalistov. Na strane Bavorov jeden z najlepších útočníkov súčasnosti Robert Lewandowski, na druhej Erling Haaland, zakončovateľ, ktorému odborníci predpovedajú žiarivú budúcnosť.

A predikcie sa naplnili, už v prvom polčase obaja kanonieri dvakrát rozvlnili sieť, napokon súboj vyznel v prospech poľského veterána, ktorý sa hetrikom podieľal na triumfe Bayernu 4:2.

Domáci pritom mali katastrofálny vstup do zápasu a v 9. minúte prehrávali už 0:2. O oba zásahy sa postaral nórsky útočník Erling Haaland. Už po 90 sekundách hry dostal loptu na hranici šestnástky a umiestnenou strelou otvoril skóre, ďalší zásah pridal o 7 minút neskôr, keď bol na konci peknej akcie hostí.

Potom sa však karta obrátila a začal úradovať Lewandowski. Najprv v 26. minúte skorigoval a tesne pred prestávkou premenil jedenástku, ktorú nariadil VAR po zákroku na Kingsleyho Comana. V druhom polčase pokračoval tlak Bavorov s vyše 65 % držaním lopty a množstvom šancí, ale dlho bez presného zakončenia…