Domov Šport Bayern, Real aj Barcelona. Víkend sa niesol v znamení sklamaných favoritov

Bayern, Real aj Barcelona. Víkend sa niesol v znamení sklamaných favoritov

0
0

Zatiaľ čo anglický Liverpool či taliansky Juventus naďalej kraľujú domácim súťažiam a cez víkend svoje povinnosti do bodky zvládli, ostatní papieroví favoriti nečakane zakopli.

Biely balet“ zahodil šancu

Španielska Primera División mohla mať minimálne na týždeň nového lídra. Vedúca FC Barcelona totiž v sobotu šokujúco zlyhala na pôde Levante.

Hoci sa úradujúci majster ujal v úvodnom dejstve vedenia zásluhou penalty Lionela Messiho, domáci dokázali v priebehu 8 minút nastrieľať tri góly.

Išlo o jediné tri strely vyslané na ter Stegenovu bránu. Štvrťhodinu pred koncom skorigoval na 2:3 kapitán Messi, no arbiter gól neuznal pre odmávaný ofsajd.

„Neboli sme vôbec nebezpeční, no ani súper pre nás spočiatku nepredstavoval žiadnu hrozbu. Videli sme však, že krátky časový úsek dokáže všetko zmeniť, či už v náš alebo ich prospech,“ komentoval katastrofálny priebeh duelu kouč „Kataláncov“ Ernesto Valverde.

Šancu predbehnúť svojho najväčšieho soka nevyužil konkurenčný Real Madrid. „Los blancos“ hostili na štadióne Santiaga Bernabéua Real Betis.

Útočné trio Hazard, Benzema, Rodrygo počas 90 minút nedokázalo nájsť recept na pozorného Joela Roblesa v bráne hostí. Madridčania tak do šatní odišli s „chudobným“ bodovým ziskom, ktorým sa síce vyrovnali Barcelone, no „blaugranas“ naďalej vedú o skóre.

Skorá červená karta potopila Bayern

V Bundeslige aktuálne štvrté miesto okupujúci Bayern Mníchov nenapĺňa očakávania fanúšikov. Dôkazom toho bola aj sobotňajšia porážka, ktorú utŕžil na pôde Frankfurtu.

Debakel 1:5 znamenal tú najhoršiu ligovú prehru „Bavorov“ od roku 2009. Hostí oslabil už v 9. minúte Jérôme Boateng, keď uvidel červenú kartu po nedovolenom zastavení úniku Pacienciu.

Na stav 0:2 dokázal ešte gólom zareagovať kanonier Lewandowski, no po prestávke už bol Bayern na hru domácich prikrátky.

Vedenie 28-násobného ligového šampióna sa po hanebnej porážke rozhodlo konať. Za obeť výprasku padol chorvátsky kouč Niko Kovač. Klub rozhodnutie oznámil v nedeľu večer.

Frankfurt vyškolil Bayern

PSG nezvládlo súboj Dávida s Goliášom

Parížsky veľkoklub dominuje francúzskej Ligue 1 s výnimkou jednej sezóny už od roku 2013. Prebiehajúci ročník sa nijak nevymyká ich zavedenému štandardu, hoci počas piatkového večera priaznivci z hlavného mesta svoj milovaný klub určite nespoznávali.

Parížania sa na trávniku posledného Dijonu síce ujali vedenia zásluhou mladíka Mbappého, no po góloch Chouiara a Cádiza zaznamenali už tretiu prehru v sezóne.

Tým vyrovnali počet prehier z celej majstrovskej sezóny 2017/18. A to 26 kôl pred koncom. „Neradi prehrávame, no musíme sa s tým zmieriť. Možno sme si dnes skrátka nezaslúžili zvíťaziť,“ poznamenal tréner hostí Thomas Tuchel.