Domov Šport Benzemov večer už nemohol byť horší

Benzemov večer už nemohol byť horší

0
0

Futbalisti Realu Madrid prekvapujúco zaváhali v 22. kole španielskej La Ligy, keď doma iba remizovali s Elche 2:2. Smoliarom stretnutia bol domáci útočník Karim Benzema. V úvodnom polčase za stavu 0:0 nepremenil pokutový kop. V 58. minúte musel striedať pre svalové zranenie a následne sa dozvedel správu, že mu neznámi zlodeji počas jeho neprítomnosti vyrabovali luxusný dom.

Líder tabuľky mal proti Elche od začiatku územnú prevahu, ale šance zostali nevyužité. Po polhodine hry kopal penaltu po faule Helibeltona Palaciosa na Viniciusa Juniora v šestnástke, no najlepší ligový strelec Benzema z bieleho bodu prestrelil bránku.

Do kabín napokon išli s náskokom nečakane hostia, keď sa v 42. minúte presadil hlavou Lucas Boye. Po zmene strán Elche šokovalo favorita aj druhýkrát, štvrťhodinu pred koncom Pere Milla krížnou strelou po zemi prekonal Thibauta Courtoisa.

Real sa dočkal až v 82. minúte, keď po ruke v pokutovom území opäť zahrával penaltu a tú bezpečne premenil Luka Modrič. Enormné úsilie domácich v závere vyústilo do vyrovnávajúceho gólu v nadstavenom čase – loptu po centri Viniciusa Juniora poslal Eder Militao v 92. minúte hlavou k žrdi a vydoloval pre svoj tím aspoň bod…