Domov Šport Biatlonisti v Hochfilzene na spodných priečkach

Biatlonisti v Hochfilzene na spodných priečkach

0
0

Slovenskí biatlonisti sa v rakúskom Hochfilzene v rámci 3. kola Svetového pohára nepredstavili v stíhacích pretekoch, keďže v šprinte skončili hlboko v poli porazených. V štafete obhájili 22. priečku z Östersundu.

Piatkový šprint na 10 km v rakúskom stredisku prekvapujúco ovládol nemecký biatlonista Johannes Kühn, ktorý vo veku 30 rokov slávil premiérové víťazstvo v prestížnom seriáli. Z tria Slovákov sa umiestnil najvyššie Michal Šima.

Na ležke aj stojke zhodne raz zaváhal a skončil na 77. mieste so stratou 2:27,5 min na víťaza. Tomáš Hasilla obsadil s bilanciou 1+1 79. priečku (+2:30,7), Tomáš Sklenárik bol so štyrmi chybami (3+1) až 111. (+3:56,6).

Ani jeden z nich sa tak nepredstavil v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km, v ktorých zvíťazil francúzsky biatlonista Quentin Fillon Maillet.

Slováci sa však predstavili v štafete. Michal Šima, Matej Baloga, Tomáš Hasilla a Šimon Bartko skončili na 22. pozícii, keď so štyrmi trestnými okruhmi zaostali za víťazmi o 6:49,7 minúty…