Domov Šport Bitka o Boženíka

Bitka o Boženíka

0
0

V posledných kolách kvalifikácie na ME bol jedným z najlepších hráčov slovenskej futbalovej reprezentácie a s tým sa spája aj zvýšený záujem o jeho osobu. Mladý slovenský talent sa ocitol v nezávideniahodnej situácii, keď sa o jeho budúcnosť sporia klub a agentúra.

Útočník Róbert Boženík sa v nedávno skončenej kvalifikácii trafil do čierneho až štyrikrát. To prirodzene pritiahlo záujem agentúr. S jednou takou podpísal nedávno zmluvu aj Boženík.

Za pomoci agentúry Martina Petráša by chcel mladík ešte v zimnom prestupovom okne zmeniť dres. To sa však nepáči jeho súčasnému zamestnávateľovi, fortunaligovému MŠK Žilina.

„Som s tým uzrozumený a chápem toto jeho rozhodnutie. Napriek tomu si myslím, že by bolo pre neho lepšie, keby strelecky dominoval aj v domácej súťaži a potom prestúpil,“ povedal majiteľ MŠK Jozef Antošík.

Následne vysvetlil, že on spoločne s hráčom a zástupcami CSKA Moskva už rokovali o podmienkach prestupu. Krátko po ústnej dohode však Antošík dostal sms s informáciou, že od tohto momentu je hráč zastupovaný vyššie spomenutou agentúrou.

„Robo Boženík sa stal dobrovoľne, vedome a napriek tomu, že vedel, že jeho príbeh mal byť príkladom, ako by mal vyzerať kariérny postup mladého slovenského futbalistu, obeťou boja agentúr o jeho zastupovanie,“ zakončil Antošík.

MŠK následne hráča vyradil zo zostavy na zápas Fortuna ligy. „Róbert Boženík je plnoletý a svojprávny, mal právo rozhodnúť sa využiť naše služby. Nevidím dôvod na to, aby bol za to trestaný,“ poskytol svoje stanovisko Martin Petráš.

sam, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Superpotraviny nemusíme dovážať len spoza hraníc

Potraviny s vysokým obsahom vitamínov a minerálov označujeme pojmom superpotraviny. Množst…