Domov Ekonomika Boeing má opäť problém. Kontrolujú ďalšie lietadlá

Boeing má opäť problém. Kontrolujú ďalšie lietadlá

0
0

Americká letecká spoločnosť Boeing má opäť problémy so svojimi strojmi. Po tom, čo boli pred pár mesiacmi uzemnené všetky lietadlá typu 737 MAX, najnovšie prikázal americký letecký regulátor kontrolu všetkých strojov typu 737 NG.

Výrobca lietadiel Boeing sa borí s problémami odvtedy, čo v marci tohto roka dostali stopku všetky stroje s označením 737 MAX po celom svete, po tom, čo dve lietadlá tohto typu v priebehu pár mesiacov havarovali pre rovnakú technickú chybu.

Aktuálne sa hovorí o ďalších problémoch. Tentoraz sú pod drobnohľadom Boeingy 737 NG. Americký Federálny letecký úrad (FAA) prikázal kontroly týchto strojov po tom, ako sa na niektorých lietadlách objavili praskliny.

FAA uviedol, že praskliny objavila firma Boeing, „keď robila úpravy na často používanom lietadle“. Podobné praskliny sa našli aj na malom počte ďalších lietadiel, uviedol úrad.

Spoločnosť Boeing uviedla, že kontaktovala prevádzkovateľov strojov 737 NG, ale nehlásili nijaké problémy. Americký výrobca lietadiel neoznámil, akého počtu lietadiel sa budú inšpekcie týkať.

„V najbližších dňoch budeme úzko spolupracovať s našimi zákazníkmi na realizácii odporúčaného plánu inšpekcií pre určité lietadlá,“ uviedol Boeing vo svojom vyhlásení.

Americký Federálny letecký úrad konštatoval, že „dá pokyn prevádzkovateľom, aby uskutočnili špecifické inšpekcie, urobili nevyhnutné opravy a zistenia úradu okamžite nahlásili“.

ano, SITA, foto: Boeing

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Ekonomika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

Mužov zachránil nápis SOS v piesku

Obrovský nápis SOS v piesku zachránil trojicu Mikronézanov, ktorí uviazli na drobnom ostro…