Domov Šport Bostonský maratón iba vo virtuálnej podobe

Bostonský maratón iba vo virtuálnej podobe

0
0

Koronavírusu „podľahlo“ ďalšie športové podujatie svetového významu. Jeden z najstarších a najprestížnejších maratónov sveta sa v tomto roku pre pandémiu neuskutoční. Tí, čo sa naň chystali, však predsa len majú nádej dostať z neho i tento rok medailu.

Aktuálna športová kríza spôsobená pandémiou koronavírusu najprv odsunula Bostonský maratón z 20. apríla na 14. septembra, ale aktuálne starosta Bostonu Marty Walsh vyriekol ortieľ o úplnom zrušení na rok 2020.

Prvýkrát sa maratón v Bostone bežal už v roku 1897. Tento rok sa vôbec po prvýkrát v 124-ročnej histórii tohto podujatia stane, že sa neuskutoční. Podľa organizátorov svetoznámej športovej akcie by sa však obľúbené podujatie malo uskutočniť aspoň vo virtuálnej podobe.

„Všetci účastníci, ktorí sa preukázateľne pochvália odbehnutím 42 195 m, by mali dostať medailu. Bude to aspoň drobné zadosťučinenie, ktoré im môžeme poskytnúť,“ tvrdia organizátori.

Bostonský maratón patrí medzi šesť najlukratívnejších maratónov na svete. V ostatných rokoch sa mohol pochváliť účasťou 30 000 bežcov a pol milióna divákov.

Pred siedmimi rokmi si obľúbené podujatie prešlo náročným obdobím, keď pri teroristickom útoku počas jeho konania boli aj obete na životoch.

Pri dvoch silných explóziách v blízkosti cieľa vtedy zomreli 3 ľudia a viac ako 250 osôb utrpelo zranenia. Z útoku obvinili a neskôr na trest smrti odsúdili čečenského mladíka Džochara Carnajeva.

Dosiaľ rozsudok však nevykonali. Jeho brata a spolupáchateľa Tamerlana zastrelila polícia niekoľko dní po útoku počas pátrania v uliciach mesta.

red, SITA, foto: SITA

Načítať ďalšie súvisiace články
Load More By admin
Load More In Šport

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Pozrite si tiež

8. Tiger Woods (62,3 milióna USD, golf)

Po dvoch quarterbackoch amerického futbalu presedláme na predsa len jemnejší šport. Osmičk…