Domov Šport Boženík s víťaznou premiérou

Boženík s víťaznou premiérou

0
0

Po prestupe zo Žiliny do holandského Feyenoordu Rotterdam, ktorý sa dotiahol len minulý pondelok, si už slovenský reprezentačný útočník Róbert Boženík odkrútil aj premiéru za svoj nový klub.

Ešte len 20-ročný futbalista začína v Holandsku ďalšiu kapitolu svojej kariéry. Róbert Boženík zasiahol do zápasu 21. ligového kola, v ktorom hostil jeho tím Emmen.

Rodený Terchovčan vybehol na trávnik štadióna De Kuip v 82. minúte, a keďže 15-násobný holandský šampión zvíťazil 3:0, slovenský mladík si pripísal víťaznú premiéru v bielo‑červenom drese.

„Bol to pre mňa fantastický okamih. Hral som asi päť minút a mal som dve príležitosti na skórovanie. Škoda, že som nestrelil gól, ale vyhrali sme 3:0 a to je skvelé,“ povedal Boženík krátko po zápase.

Bývalý hráč MŠK Žilina priznal, že prvýkrát v živote hral pred takou početnou diváckou kulisou. Na tribúnach sa tiesnilo 47 084 fanúšikov. „Bolo tu viac ako 40-tisíc ľudí.

Pre mňa to bolo niečo neuveriteľné. Cítil som sa skvele a bol som veľmi rád, že môžem hrať pred toľkými fanúšikmi,“ dodal slovenský legionár, ktorý vystriedal strelca tretieho zásahu domácich – Kolumbijčana Luisa Fernanda Sinisterru.

Boženík priznal, že pred príchodom na ihrisko nepociťoval žiadnu nervozitu. „Bol som v tej chvíli veľmi šťastný, pretože som dostal možnosť hrať na krásnom štadióne, kde bolo množstvo ľudí.

Navyše sme vyhrali 3:0. Síce som mohol skórovať, ale na tom nezáleží. Som veľmi šťastný,“ skonštatoval Róbert Boženík.

sam, foto: internet